4596. Szavazz 2017 madaráról: bagoly, veréb vagy tengelic?
Erdei fülesbagoly, házi veréb vagy tengelic? 2016. július 27-ig szavazhatunk az év madaráról!
Erdei fülesbagoly, házi veréb vagy tengelic? 2016. július 27-ig szavazhatunk az év madaráról!
Életnagyságú bronzszobrokat készít Pogány Gábor Benő a kilenc magyar kutyafajtáról.
A füttyentőbéka-félék családjába tartozó faj hímje és nősténye egy halálos gomba kór utolsó túlélői. Zoológusok most összehozták ket, vajon lesz happy and?
Két új taggal bővült a veszprémi állatkert zebracsapata, a fiatal állatok már láthatók a kifutón az orrszarvúk, az impalák és a zambézi mocsáriantilopok társaságában.
Vajon mitől olyan félelmetes a kígyóuborka a macskák számára? Ha titokban a macska mögé helyezünk egy uborkát, frászt kap tőle!
A felsorolás hosszas lenne és nem lehet teljes. A papagáj egyen számára összeállított eleséget, vegyszermentes gyümölcsöket, kapjon vitamin és ásványianyag kiegészítést, zöldeleséget. Az emberi ételekből fajtól függően ehetnek kevés soványhúst, sajtot, háztartási kekszet(sokan ellenzik, mondván nincs hasznosítható tápanyagértéke, de a papagájok jelentős része szereti, jutalomfalatként etetve nem tudok káros hatásáról). A lényeg, hogy mindenből csak keveset kapjanak, a testtömegüknek megfelelően. Asztali sót, kristálycukrot kerülni kell.
Képről nehéz megállapítani, de nem valami szép. Vigye őt állatorvoshoz és kérjen egy bőrkaparék vizsgálatot. Szóba jöhet akár biopszia is, úgy pontosabb diagnózis kapható az elváltozott területről.
Kólikás a tünetek alapján. Mozgatni kell ilyenkor, nem hagyni lefeküdni. Nyalósó legyen előtte, lenmaggal lehet javítani a bélműködést. 2-3 evőkanál lenmagot le kell forrázni állni hagyni és a képződött zselés anyaggal együtt az abrakhoz keverni Ha nem javul szólni kell újra az állatorvosnak
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg azért kerül ilyen állapotba, mert kint volt a természetben, felkészült a hibernációra. Általában 2-3 hét alatt kijönnek belőle, ha meleg helységben vannak (de nem közvetlen hősugárzó eszköz mellett). Ahogy írták is, mindig legyen mellette víz és élelem is. Ha lassanként nem normalizálódik a helyzet, mindenképpen vigyék el egy állatorvoshoz, de elvileg szépen fel kéne "épülnie". Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Érdeklődő! Látatlanban nem tudok semmilyen gyógymódot javasolni, pláne, hogy a kutyus szeméről van szó. Keressenek fel egy állatorvos kollégát. Kutyápolás: szemek