4596. Szavazz 2017 madaráról: bagoly, veréb vagy tengelic?
Erdei fülesbagoly, házi veréb vagy tengelic? 2016. július 27-ig szavazhatunk az év madaráról!
Erdei fülesbagoly, házi veréb vagy tengelic? 2016. július 27-ig szavazhatunk az év madaráról!
Életnagyságú bronzszobrokat készít Pogány Gábor Benő a kilenc magyar kutyafajtáról.
A füttyentőbéka-félék családjába tartozó faj hímje és nősténye egy halálos gomba kór utolsó túlélői. Zoológusok most összehozták ket, vajon lesz happy and?
Két új taggal bővült a veszprémi állatkert zebracsapata, a fiatal állatok már láthatók a kifutón az orrszarvúk, az impalák és a zambézi mocsáriantilopok társaságában.
Vajon mitől olyan félelmetes a kígyóuborka a macskák számára? Ha titokban a macska mögé helyezünk egy uborkát, frászt kap tőle!
Használhatja, csak a problémát nem fogja megoldani ... Ha biztos a diagnózis, és mozgászavar is párosul hozzá, akkor a műtét elkerülhetetlen.
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442
Ez nem deviáns viselkedés, számtalanszor előfordult nálam is. Emiatt nem kell aggódnia.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.