4601. Halászó medvék - Webkamera ÉLŐBEN
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
A menhelyeken élő állatok ellátásánaklegnagyobb kihívása a külső élősködők távoltartása. A bolhák, kullancsok mellett az utóbbi hónapokban a szívférgességet terjesztő szúnyogok okozzák a legnagyobb problémát.
A fertőzött állattal kapcsolatba került lovak tartási helyén az állategészségügyi hatóság elrendelte a forgalmi korlátozást, és az állatok járványügyi állapotát rendszeres vérvizsgálattal ellenőrzik.
Sokak által „ló-AIDS”-nek is nevezett fertőzés már a betegség kezdeti heveny szakaszában elhullással járhate inkább elhúzódó lefolyású, ismétlődő lázas rohamok, vérszegénység, testszerte jelentkező oedema figyelhető meg a beteg állatokon.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület nyilvános szalakótagyűrűzést szervez Magyarország egyetlen bekamerázott szalakóta odújánál. WEBkamera.
Mit kap a kutya enni? Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van. Ha jó minőségű eledelt kap, ami tartalmaz minden szükséges vitamint, akkor a tyúkürülék-evés csak egy rossz szokás. El kell keríteni a kutyát és a tyúkokat egymástól.
Ennyiből lehetetlenség bármit is mondani, semmilyen információt nem írtál. Javasoljuk, hogy vidd el állatorvoshoz, egy alapos kivizsgálás derítheti csak ki, hogy mi lehet a gond.
Nagyon örülök, hogy minden szakirodalmat felkutat, bárcsak így tenne minden állattartó! Ez a legfontosabb! A válaszom az, hogy csak növényi eredetű étrendje legyen! A kiegészítő vitaminporok azt a célt szolgálják, hogy minden szükséges vitamin és ásványi-anyag az állat szervezetébe jusson. Minden étkezés alkalmával szórja meg a táplálékot, valami jó minőségű vitami kiegészítő porral, pl.: Korvimin, vagy Baefar, de a Sátorhelyi-féle vitamin is nagyon jó és jóval olcsóbb is! Dr. Sátorhelyi Tamás egy nagyon kiváló hüllő-specialista állatorvos és nagyon tapasztalt hüllőtartó, ezért minden tanácsát érdemes megfogadni. Az állati eredetű táplálék ezeknél a hüllőknél elzsírosítja a májat és az állat pusztulásához vezet, azonkívül emésztő szervi bajai is lehetnek, amit ezek a takarmányok okozhatnak. Tehát az olvasottakat pontosan tartsa be és nem lesz baja az állatnak!
A tüzelés végétől kel elkezdeni számolni 6. hetet, kb úgy mintha a vemhesség 6. hetében lenne.
Nehéz esetnek tűnik. Én egy teljes kivizsgálást javasolnék, ha még nem történt meg, vagy csak részben: vér, vizelet, ultrahang, Lyme-teszt, esetleg ha a mozgása fájdalmas, akkor röntgen. Ha minden negatív (mert ez is eredménynek számít), akkor biztosan pszichés probléma. Akkor szakképzett kutyakiképzőhöz kell fordulni. Dr Fekete Richard