4601. Halászó medvék - Webkamera ÉLŐBEN
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
A menhelyeken élő állatok ellátásánaklegnagyobb kihívása a külső élősködők távoltartása. A bolhák, kullancsok mellett az utóbbi hónapokban a szívférgességet terjesztő szúnyogok okozzák a legnagyobb problémát.
A fertőzött állattal kapcsolatba került lovak tartási helyén az állategészségügyi hatóság elrendelte a forgalmi korlátozást, és az állatok járványügyi állapotát rendszeres vérvizsgálattal ellenőrzik.
Sokak által „ló-AIDS”-nek is nevezett fertőzés már a betegség kezdeti heveny szakaszában elhullással járhate inkább elhúzódó lefolyású, ismétlődő lázas rohamok, vérszegénység, testszerte jelentkező oedema figyelhető meg a beteg állatokon.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület nyilvános szalakótagyűrűzést szervez Magyarország egyetlen bekamerázott szalakóta odújánál. WEBkamera.
A gyűrűsfarkú maki pl. 5 hónapos koráig szopik, de 2 hónapos kortól már vesz magához szilárd táplálékot is.
Sajnos nem derül ki a levélből semmi konkrét a teknős tartási körülményeiről (pontos tartási hőmérséklet, mit kapott enni a teknős, milyen gyakran, mennyi idős). Szinte minden betegségnek az étvágytalanság és az aktivitás csökkenése a legelső tünete. Ennek okát alapos vizsgálattal lehet kideríteni. A páncél szárazsága önmagában még nem súlyos betegség / tünet, csak a sok napozás velejárója.
Gondolom azonos fajú teknősökről van szó, bár ez nem derül ki biztosan. Valószínűleg a nagyobb teknősök elnyomják a kisebbeket és emiatt nem hajlandók enni. Sajnos a kis teknősök korábbi tartási / etetési körülményei sem ismertek . A marhaszív és a szárított rák nem megfelelő teknőseleség. Fagyasztott vagy élő kis hal, csigák, giliszta, stb. az ideális eleség számukra. Ha ennyire gyenge a kis teknős, mindenképp külön kellene elhelyezni, még ha átmenetileg is. Javasolt továbbá hozzáértő állatorvosnak megmutatni, aki segíteni tud a kis teknős felerősítésében.
Egy kiskutyának (még egy 6 naposnak is) számtalan okból folyhat az orra, másrészt nagyon nem mindegy, hogy mi folyik belőle (vagyis milyen a váladék minősége). Ha nem múlik 1-2 napon belül, meg kell mutatni az állatorvosuknak.
Igen van. Deszenzibilizáló tréning a kiváltó ingerekkel szemben és kiegésszítés képpen Bach-virág terápia.