4601. Halászó medvék - Webkamera ÉLŐBEN
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
A menhelyeken élő állatok ellátásánaklegnagyobb kihívása a külső élősködők távoltartása. A bolhák, kullancsok mellett az utóbbi hónapokban a szívférgességet terjesztő szúnyogok okozzák a legnagyobb problémát.
A fertőzött állattal kapcsolatba került lovak tartási helyén az állategészségügyi hatóság elrendelte a forgalmi korlátozást, és az állatok járványügyi állapotát rendszeres vérvizsgálattal ellenőrzik.
Sokak által „ló-AIDS”-nek is nevezett fertőzés már a betegség kezdeti heveny szakaszában elhullással járhate inkább elhúzódó lefolyású, ismétlődő lázas rohamok, vérszegénység, testszerte jelentkező oedema figyelhető meg a beteg állatokon.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület nyilvános szalakótagyűrűzést szervez Magyarország egyetlen bekamerázott szalakóta odújánál. WEBkamera.
A vadonélő hullámosok is csak alkalmi jelleggel fogyasztanak gyümölcsöket, táplálékaik elsősorban gyomnövények, gabonafélék magjai, illetve zöld növényi részek. Szelet sárgarépát, almát tegyen a magkeverék tetejére, ezeket általában kis mennyiségben elfogyasztják.
Más rágcsálóknál is előfordul.
A beszédtanulás alapfeltétele, hogy a kiválasztott madár szelíd legyen. A beszédkészség egyedfüggő is, de a barátpapagájok hangutánzó képessége jobb a kissándorokénál.
A kép alapján tényleg harapásnak tűnik,ami elfertőződött és a képződött tályog kifakadt. Alaposan ki kellene fertőtleníteni,és antibiotikum kúrát is érdemes lenne végezni. Mindenképpen vigyék állatorvoshoz!
Az is elképzelhető, de Kedvencét mindenképpen sürgősen vigye el állatorvoshoz ultrahangos vizsgálatra! Lehet, hogy azonnali beavatkozásra lesz szükség!