4626. A fekete mangalicákat megmentik, ugye?
Miért van ilyen faj? Még nincs, de ha sikerül a fajtamentő program, akkor lesz!
Miért van ilyen faj? Még nincs, de ha sikerül a fajtamentő program, akkor lesz!
Az előző évekhez hasonlóan idén is nemzetközi keretek között zajlik a Díjlovas Verseny, melyre várhatóan 100-120 lóval neveznek hazai és külföldi lovasok. Hiperaktív, tanulásban, illetve értelmileg akadályozott gyerekek fognak lóra pattanni.
Ismered a 10 legerősebb kutyafajtát a világon? A felét biztos jól eltalálod, de mutatunk újakat is!
Gyermekáldás volt a vörös macskamedve néven is ismert kis pandáknál. Auróra és Ambrus nászából június 26-án született egy apróság. A kölyök most egy odúban cseperedik, de hamarosan eljön az ideje, hogy előmerészkedjen. Érdemes tehát nagyon figyelni!
Hétvégi szórakozásképp Londonban már nem csak a parkba viheted a kutyádat, hanem közös múzeumlátogatásra is. De nem is akármilyenre, ez egyenesen a négylábúaknak szól!
A hányás, hasmenés, étvágytalanság számos betegségre utalhat egy kiscicánál. Vírusok és paraziták is jelen lehetnek szervezetében. Mielőbb meg kellene mutatni a cicát egy állatorvosnak!
A leírás és a kérdés feltevése is elég általános, így csak általánosságban lehet rá válaszolni. A megadott méretű terráriumban többféle kistestű hüllő is tartható, például szkinkek, gekkók. Hüllők mellett különféle ízeltlábúak (madárpók, skorpió) esetleg puhatestűek (pl. achátcsiga) is szóba jönnek. Javaslom megfelelő szakkönyvek illetve az internet böngészését.
Itt lenne az ideje egy szemész specialistát felkeresni, mielőtt az állat teljesen megvakul.
A csahos lecsendesítésének első lépése, hogy rájöjjünk: miért csap egyáltalán ekkora zenebonát? A kutyák végső soron bármilyen ok miatt ugathatnak. Ugatnak, ha izgatottak vagy ha egyedül érzik magukat. Ugatnak, hogy felhívják magukra a figyelmet vagy ha betolakodó idegenre akarnak figyelmeztetni. Néha egész egyszerűen jókedvükben ugatnak.
A kecskepapagájok 8 évesen már igen öregnek számítanak. Meg lehet próbálni egy antibiotikumos kenőccsel (pl. Tetran) való kezelést. Ha gyulladás van a "csomó" alatt, akkor a kezelés hatására rövidesen látható lesz az eredmény. Ha egyedül tartott szobamadár, akkor az atkafertőzésnek kicsi az esélye (kezelése pl. Ivermectin-nel). Amennyiben sejtburjánzás, úgy az antibiotikumra nem fog reagálni. Állatorvosnak kellene megmutatni és ő dönti el, hogy műtéttel eltávolítható-e, illetve egyáltalán el kell-e távolítani.