4626. A fekete mangalicákat megmentik, ugye?
Miért van ilyen faj? Még nincs, de ha sikerül a fajtamentő program, akkor lesz!
Miért van ilyen faj? Még nincs, de ha sikerül a fajtamentő program, akkor lesz!
Az előző évekhez hasonlóan idén is nemzetközi keretek között zajlik a Díjlovas Verseny, melyre várhatóan 100-120 lóval neveznek hazai és külföldi lovasok. Hiperaktív, tanulásban, illetve értelmileg akadályozott gyerekek fognak lóra pattanni.
Ismered a 10 legerősebb kutyafajtát a világon? A felét biztos jól eltalálod, de mutatunk újakat is!
Gyermekáldás volt a vörös macskamedve néven is ismert kis pandáknál. Auróra és Ambrus nászából június 26-án született egy apróság. A kölyök most egy odúban cseperedik, de hamarosan eljön az ideje, hogy előmerészkedjen. Érdemes tehát nagyon figyelni!
Hétvégi szórakozásképp Londonban már nem csak a parkba viheted a kutyádat, hanem közös múzeumlátogatásra is. De nem is akármilyenre, ez egyenesen a négylábúaknak szól!
Sajnos elképzelhető, hogy felpuffadt. Ez akkor fordulhat elő, ha hirtelen (szoktatás nélkül) nagy mennyiségű erjedésre hajlamos zöldet (pl. káposztát) kapnak a nyulak. Ilyen esetben meg lehet próbálni mihamarabb állatorvoshoz vinni, de sokszor még így is végzetes tud lenni a probléma.
Sajnos a görögteknősök terén még nem vagyok túl tapasztalt (4 éve tartok 2 darabot), de talán tudok segíteni! Azt, hogy mennyi idős, a páncélhosszúságból lehet pontosan megállapítani. A nemeket a görögteknősöknél is úgy kell megkülönböztetni, mint a víziteknősöknél.
Nem tudok különleges "előírásról" a fehérmókusok számára. Szerintem a jó minőségű (!) faforgács vagy fakérek megfelelő nekik. Ami viszont fontosabb, az a ketrec megfelelő berendezése (faágak a mászáshoz, ugráláshoz), de erről részletesebben tudnak mesélni az állatboltban, ahonnan beszerzik a mókust.
Szoktatás kérdése! Ha már nagyobbak lesznek (2-3 hónaposak), akkor már kint is lehet elvileg tartani őket, de csak akkor, ha van számukra egy hely, ahova bebújhatnak, ahol nincs fagy, eső és szél (pl. garázs, előszoba, ól, stb.). Az persze más kérdés, hogy én beengedném őket a lakásba, főleg, ha nagy hidegek lesznek! Véleményem szerint a legideálisabb macskatartási "mód" ha kinti-benti cicaként tartjuk őket (tehát oda mennek ahova éppen szeretnének, ahol jól érzik magukat :)).
14 éves dalmatánál sajnos előfordulhat, hogy nem sikerül a húgyúti fertőzését megszüntetni. A kivarrt húgycső felől is fertőződhet. A nehezített mozgás és a bevizelés valószínűleg gerincbeidegzés eredetű.