461. Cukormókus, a repülő akrobata
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Ha a kutya a szabadban lakik, akkor nem kérdés, hogy szüksége van kutyaházra. Nem mindegy azonban, hogy ez miből van, milyen felépítésű, mekkora és hol helyezkedik el. Fa vagy műanyag legyen? Északra vagy délre nézzen az ajtaja? Mekkora és mivel van szigetelve? A válaszokat a cikkből megtudhatod.
Magyar vizsla, német dog, cocker spániel és tacskó - ezeket a fajtákat menti a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület. Kíváncsi vagy, hogyan telik egy napjuk? - nézd meg videón!
Tengerimalactáp, ivóvíz, széna mindennap szerepeljen a tengerimalac étlapján. Részletes etetési útmutató a cikkben.
A gazdasági fürjeket leginkább hobbiméretű tenyészetekben tartják gazdasági céllal, olyan mennyiségben, amennyi a családi szükségletek kielégítésére elegendő. De persze felbukkannak díszmadárként is...
Amennyiben megfázásos tünet, úgy antibiotikumra van szükség, ha torokatka, úgy élősködő elleni vegyszerre. Mindkét kezeléshez, illetve a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni. Ha nem túl súlyos az esetleges atkafertőzés mértéke, úgy hetekig tartó fokhagyma kúrával(pl. Garlex az ivóvízbe) megszabadulhat tőlük a madárka. A légúti élősködők ellen a hagyományosan alkalmazott készítmények, mint féreghajtók és spot on cseppek, nem mindig hatásosak, az olyan vegyszerek, mint a piretroid származékok, nem megfelelően használva veszélyesek lehetnek a gazdaállatra is. Ezért is javaslom, hogy keressen fel szakembert a kezeléshez.
Kedves Maja31! A hörcsög viselkedése sajnos arra mutat, hogy ő is örökölte a dzsungáriaiakra oly jellemző mozgáskoordinációs problémát, ami a súlyos beltenyészetnek köszönhető. Tulajdonképp ugyan az a betegsége, mint a híres-hírhedt táncoló egereknek. Sajnos ez ellen a betegség ellen nem lehet tenni, egy génhiba eredménye, amit a kölykök is örökölnek-örökölhetnek. Az, hogy nem ismer fel, nem ennek a betegségnek az eredménye, ez már vagy szerzett, vagy szintén vele született dolog, de nem az előbbi okán alakult ki. Sajnos igazából az állatorvos sem tudna mit tenni ezekkel a dolgokkal. A legtöbb, ami tőlünk telhet ilyen esetekben, hogy igyekszünk mindent megadni neki, amit eddig is. Fájdalmai szerintem nincsenek - ezeknél a tüneteknél nem szoktak - így csak annyi tehető, mint eddig. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Speciális műtéttel a nyálmirigy kivezető csövét szokták a szemhez vezetni, azaz nyállal nedvesítik a szemet.
A leírtak alapján az állatorvos kollégák mindent megtesznek, mindent vizsgálnak, amit lehetséges ilyen apró állatnál. Látatlanban nekem sincs jobb ötletem, mint a felajánlott kiegészítő műszeres vizsgálatok elvégeztetése.A sok vízivás nem jó jel.Vese és májelégtelenség is lehet a háttérben, ha a cukorbetegség már ki lett zárva. A degu egyébként társas lény. Lehet, hogy egy új pár jót tenne neki.
Kedves Gazdi! Sok minden lehet az ok pl.: kezdődő pemphigus (autoimmun gyulladás), mikroelem-hiány vagy néha gomba is. A betegségek elkülönítése szakembert igényel és mivel nem látom, ezért mutassa meg feltétlen állatorvosnak!