461. Cukormókus, a repülő akrobata
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Ha a kutya a szabadban lakik, akkor nem kérdés, hogy szüksége van kutyaházra. Nem mindegy azonban, hogy ez miből van, milyen felépítésű, mekkora és hol helyezkedik el. Fa vagy műanyag legyen? Északra vagy délre nézzen az ajtaja? Mekkora és mivel van szigetelve? A válaszokat a cikkből megtudhatod.
Magyar vizsla, német dog, cocker spániel és tacskó - ezeket a fajtákat menti a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület. Kíváncsi vagy, hogyan telik egy napjuk? - nézd meg videón!
Tengerimalactáp, ivóvíz, széna mindennap szerepeljen a tengerimalac étlapján. Részletes etetési útmutató a cikkben.
A gazdasági fürjeket leginkább hobbiméretű tenyészetekben tartják gazdasági céllal, olyan mennyiségben, amennyi a családi szükségletek kielégítésére elegendő. De persze felbukkannak díszmadárként is...
Bármilyen altatógéppel történő altatásnál előfordulhat az, hogy a légcsőtubus megsérti a légcsövet, és emiatt egy kis ideig légzőszervi tünetek állnak fenn, de ez legtöbb esetben hamar gyógyul, és nem szokott nagyon súlyos lenni. Miután a műtét 4 napja volt, ebbe még beleférhet ez is. De az sem elképzelhetetlen, hogy valami más baj is van a légzőszerveknél. Ezt azonban csak egy alapos mellkasi és légzőszervi vizsgálat tudja esetleg alátámasztani, beleértve pld mellkasröntgent is, vagy ha szükséges, egy endoszkópos vizsgálat. Szóval, ha a következő napokban nem lesz javulás, a jövő héten meg kellene nézetni.
A gyógytápot nyugodtan megeheti, ha a hasmenés megszűnik akkor össze lehet keverni a normál táppal. A normál táp arányát fokozatosan kell emelni. A tablettákat az előírt adagban és ideig kell szedni / nem lesz tőle semmi baja a kutyának.
A szőrhullásnak több formája és oka is lehet. Ha az egész testfelületre kitejdedt fokozott szőrhullásról beszélünk (úgy sejtem leveléből, hogy erről van szó), akkor ez leginkább a szervezet egészében, annak egészségében, egyensúlyában, úgynevezett homeosztázisában keresendő elsődlegesen. A bőr a legnagyobb szerv, és mint a többi szervet is belülről lehet igazán táplálni. Nem fog egy ilyen problémát sampon megoldani, de a megfelelő táplálás már valószínűleg. Ha szőrhagymák ill. az azokat körülvevő szövetek nem kapják meg a megfelelő táplanyagokat ahhoz, hogy egészségesek, erősek legyenek, akkor nem is tudják a funkciójkat megfelelően ellátni.Persze egyéb szisztémás megbetegedés. hormonális zavar, veseprobléma stb. is lehet a háttérben, de elsődlegesen mindig a táplálás hiányosságaiból, hibáiból eredő diszfunkciókra kell gondolni.Csak egy megjegyzés: gondoljon bele, hogy azoknak a szerveinek, amik nem látszanak a külvilág felé (vesék, máj, szív, stb.) is "hullik a szőre". Miután kóbor macskáról van szó és nem tervezi befogadni, állatorvoshoz vinni, így nem sok mindent tehet érte.
Ha a kutyus közérzete jó, valószínűleg nincs nagy baj, nem kizáródott sérvről van szó. Valami miatt begyulladt az a terület, lehet, hogy sérült. Azért meg kellene mutatnia az állatorvosának.
Lehet. Tudni kellene hogy milyen összetételűek a tabletták és milyen nemű a kutya, minden esetre felboríthatják a hormonháztartását. Legvalószínűbben elhúzódó nemi érésre lehet számítani.