461. Cukormókus, a repülő akrobata
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Ha a kutya a szabadban lakik, akkor nem kérdés, hogy szüksége van kutyaházra. Nem mindegy azonban, hogy ez miből van, milyen felépítésű, mekkora és hol helyezkedik el. Fa vagy műanyag legyen? Északra vagy délre nézzen az ajtaja? Mekkora és mivel van szigetelve? A válaszokat a cikkből megtudhatod.
Magyar vizsla, német dog, cocker spániel és tacskó - ezeket a fajtákat menti a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület. Kíváncsi vagy, hogyan telik egy napjuk? - nézd meg videón!
Tengerimalactáp, ivóvíz, széna mindennap szerepeljen a tengerimalac étlapján. Részletes etetési útmutató a cikkben.
A gazdasági fürjeket leginkább hobbiméretű tenyészetekben tartják gazdasági céllal, olyan mennyiségben, amennyi a családi szükségletek kielégítésére elegendő. De persze felbukkannak díszmadárként is...
Ha minőségi táppal (pl. Eukanuba, Royal Canine) eteti valaki a kutyáját, akkor nagyon hamar meglátszik a szőrminőség-javulás. Ha kap még szőrkondícionáló vitamintablettákat is, akkor meg pláne! Ettől függetlenül én megmutatnám állatorvosnak, hátha más betegség áll a "vattásodás" hátterében.
Ezt gyakran mesélik macskatulajdonosok. Szerintem poénos a dolog. Semmi kivetnivalót nem találok benne. Ráadásul nem is tudom, hogy lehetne tálból ivásra szoktatni egy cicát.
A hullámos papagájoknál a nemek elkülönítése igen egyszerű: a hímek viaszhártyája (orra) kékes színű, míg a tojóké barnás árnyalatú.
Ha nem valami betegség okozza az étvágytalanságot, akkor valószínűleg fog enni, nehogy éhen haljon. Azért megkérdezném még a tenyésztőt, hogy milyen eledelt kapott nála a kutyus, és azt kellene adni neki továbbra is. Egyébként az angol bulldogok hajlamosak a válogatásra és lelkileg is eléggé meg tudja őket viselni a gazdiváltás. Ilyenkor sok idő kellhet nekik az akklimatizálódáshoz. Szóval mutassák meg állatorvosnak, amúgy meg kedveskedjenek neki finomságokkal.
Lehet, hogy ásványisó-hiánya van! Kellene venni neki nyalósót, vitamint, ásványianyag-kiegészítőt. Ha nem változik a helyzet, akkor ő ilyen nyalakodós malac... És valószínűleg nem az utálatát szeretné így kifejezni :)