461. Cukormókus, a repülő akrobata
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Ha a kutya a szabadban lakik, akkor nem kérdés, hogy szüksége van kutyaházra. Nem mindegy azonban, hogy ez miből van, milyen felépítésű, mekkora és hol helyezkedik el. Fa vagy műanyag legyen? Északra vagy délre nézzen az ajtaja? Mekkora és mivel van szigetelve? A válaszokat a cikkből megtudhatod.
Magyar vizsla, német dog, cocker spániel és tacskó - ezeket a fajtákat menti a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület. Kíváncsi vagy, hogyan telik egy napjuk? - nézd meg videón!
Tengerimalactáp, ivóvíz, széna mindennap szerepeljen a tengerimalac étlapján. Részletes etetési útmutató a cikkben.
A gazdasági fürjeket leginkább hobbiméretű tenyészetekben tartják gazdasági céllal, olyan mennyiségben, amennyi a családi szükségletek kielégítésére elegendő. De persze felbukkannak díszmadárként is...
Nézd meg, nincs-e tüske, kavics, vagy egyéb szúrós-nyomós dolog a tappancsukba ragadva/fúródva! Hátha emiatt fáj a lábuk! Ha nem találsz semmit, és továbbra is úgy látod, fáj a lábuk, vidd őket állatorvoshoz.
A cicádnak féreghajtót kell adni, ha férges, sőt, már megelőzésképpen is kellett volna kapnia! A macskák, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra, elbujdosnak. Persze a kutyától is könnyen lehet, hogy fél, és ez is lehet az oka, hogy nem jön haza. Mérgezés sem zárható ki, mivel nem szobacica. Ha sikerül megfognod, javasoljuk, hogy mindenképpen vidd el állatorvoshoz, aki ha meggyógyítani nem is, de panaszait, fájdalmait csillapítani tudja, illetve a féreghajtót is tőle szerezheted be.
Nem tudom, hogy milyen a tengerimalacka általános állapota. Ha eszik rendesen, jó kedve van, jön-megy, akkor elképzelhető, hogy valami irritálja a felső légutait (porosabb széna vagy alom). Gyakran megfigyelünk olyan jelenséget is tenyészetünkben, hogy az állat hangosan hörög, majd egy erőteljesebb köhintés után az egész abbamarad, mintha elvágták volna. Ezt valószínűleg egy kisebb falat pellet váltja ki, ami cigányútra ment. Ha a malac általános állapota is rossz, javasolnám, hogy keresse fel a Szent István Egyetem egzotikus állat rendelőjét! Talán egy baktériumtenyésztés során kiderülhet, hogy mivel állunk szemben, és megkezdődhet a célirányos kezelés is.
A nyelven gyakran találni pigmentált foltokat. Ezek mérete néha elég nagy is lehet. Az is lehetséges, hogy valami genetikai ok áll a háttérben., Ha más tünete nincs, életműködése normális, akkor csak emiatt nem kell aggódniuk!
Más oka is lehet,hogy a nyuszi nem rág. Lehet,máj probléma, gyomorban zootrichobezoár stb, ezért fontos lenne,hogy minél előbb menjenek vissza az állatorvoshoz további kivizsgálásra. A felületes bódítás elég jól tolerálják a nyuszik, így most a legfontosabb a nem evés okát megtalálni. Addig is próbálják fecskendőből etetni zöldséges bébiétellel.