4691. Erzsi for President! Mi szavazunk rá!
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Ha igaz társra, hű barátra vágyik, biztos lehet benne, hogy a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állategészségügyi Szolgálatának Illatos úti telepén megtalálja a 2016. november 26-ai Örökbeadó napon.
E-mailen érkezett: Olvastam erről a nyúl-őz barátságról - s annyira megihletett, hogy egy gyermekverset alkottam. Szeretettel küldöm mindenkinek!
A Magyar Rovartani Társaság idén hetedik alkalommal bocsátja szavazásra, hogy, melyik faj legyen az év rovara a következő évben. Idén is három jelölt közül lehet választani, ők a fecskefarkú lepke, az óriás-énekeskabóca és a nagy szarvasbogár.
A kormány november 8-ai döntése alapján több mint 2 milliárd forintért visszavásárolta a 2004-ben privatizált Mezőhegyesi Ménesbirtok Zrt.-t, majd a korábban is állami tulajdonú Ménes Kft.-vel összevonva, megalapította a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaságot - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Mezőhegyesen, sajtótájékoztatón.
Kedves Gazdi! Az összeszoktatás a macskák természetétől függ nagyrészt. Ha a macska vadászott már vagy kijár a lakásból, kockázatosabb, mert 1-2 hónapos kölyök malackát könnyen óriás egérnek néz, és szeretné levadászni. Mire a malacok elérik a felnőtt méretet, általában már nem tekintik zsákmányállatnak őket, de ezt sem lehet biztosra venni, ezért mindig legyünk a közelben, ha ketrecen kívül találkoznak. Mivel a vásárolt malackák valószínűleg soha nem láttak még macskát, a malacok nem félnek automatikusan tőlük, inkább érdeklődnek, és össze is szoktathatók, de mindig felügyelet mellett ajánlott őket egymáshoz engedni. A ketrec védelmet valahogy érdemes biztosítani legalább az első pár hónapban. Pl. egy erősebb lyukacsos függöny anyagot erősíteni az oldalakra, ez át is szellőzik, és a macskák automatikusan nem tudnak benyúlni, a takarítást nem akadályozza. Ha már beszoktak a malackák, a macskák egy idő után már nem fognak érdeklődni irántuk. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A macska hasmenése nem betegség, hanem tünet. A kiváltó okok a következők lehetnek: ételallergia vagy-érzékenység, ételmérgezés, paraziták, vírusok, baktériumok, gyógyszerek, hyperthyreosis, helytelen táplálkozás.A macska hasmenés okát minél hamarabb ki kell deríteni, mert a folyadékveszteség miatt életveszélyes állapotba kerülhet a cicus.A stressz is okozhat hasmenést (új helyre költözés, kevesebb törődés...).
A vesebeteg diétát élete végéig alkalmazni kell az állatnál. Annyi fehérjét tartalmaz, amennyire feltétlenül szüksége van az állatnak, de kíméli a vesét. Az idült, lassan előrehaladó veseelégtelenség nem gyógyul meg, csak a folyamat lassítható a diétával, tehermentesíti a vesét.
Kedves Gazdi! A kutyák egy stabil falkarangsort igényelnek és egyértelmű ellenszabályozását minden domináns megnyilvánulásnak. (pl. túlzott személyvédelem, pihenőhelyért való harc, stb.) Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot.
Kedves Gazdi! A szteroid mellett lehet bolhanyakörvet használni. A legjobb lenne egy vérből történő allergia vizsgálat és az alapján egy hiposzenzitizáló szérumos kezelés, ami mellékhatásmentes és hatékony. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc