4691. Erzsi for President! Mi szavazunk rá!
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Kvízjátékunkban megnyerheted Magyarország leghíresebb macskájának most megjelent könyvét! Puszi, Erzsi A világ macskaszemmel, írta Homonnay Gergely. Olvass bele:
Ha igaz társra, hű barátra vágyik, biztos lehet benne, hogy a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság Állategészségügyi Szolgálatának Illatos úti telepén megtalálja a 2016. november 26-ai Örökbeadó napon.
E-mailen érkezett: Olvastam erről a nyúl-őz barátságról - s annyira megihletett, hogy egy gyermekverset alkottam. Szeretettel küldöm mindenkinek!
A Magyar Rovartani Társaság idén hetedik alkalommal bocsátja szavazásra, hogy, melyik faj legyen az év rovara a következő évben. Idén is három jelölt közül lehet választani, ők a fecskefarkú lepke, az óriás-énekeskabóca és a nagy szarvasbogár.
A kormány november 8-ai döntése alapján több mint 2 milliárd forintért visszavásárolta a 2004-ben privatizált Mezőhegyesi Ménesbirtok Zrt.-t, majd a korábban is állami tulajdonú Ménes Kft.-vel összevonva, megalapította a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaságot - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Mezőhegyesen, sajtótájékoztatón.
A legkisebbre növő nyuszit a holland törpenyulak között lehet megtalálni, de ezen fajon belül is vannak eltérések. A nagyon-nagyon lekicsinyített egyedek sokszor hordoznak magukban genetikai vagy más betegséget, ami együtt öröklődik a mini mérettel. Ezért óvatosan kell választani társat, hiszen nem mindig a legkisebb a legegészségesebb. A holland törpenyulak nagyon kedves és szép nyuszik, és a közepes vagy a fajtájához mérten nagyobbacska egyed is kicsire nő a többi fajtához képest, viszont egészségesebb és hosszabb életet lehet nekik jósolni. Ha az alomszámot nézzük, akkor azt mindenképp tudni kell, hogy a törpenyulaknál igen ritka a nagy utódszám. Míg a házinyulak 5-12 utódot hoznak a világra, addig a törpenyulaknál az 5-6 utód soknak számít. Olyan tenyészetből érdemes választani, ahol az anyanyúl nem idős, kettőnél nem többször ellették egy évben, és ahol a kölykök között nincs és nem is volt nagy elhullási arány vagy fejlődési rendellenesség.
Az ultrahangos rágcsálóriasztó jó lehet a patkányok távoltartására, csak úgy kell elhelyezni, hogy a nyulaktól megfelelő távolságra legyen, hogy ne zavarja őket. A probléma megoldásához azt kellene tudni, pontosan honnan jönnek a patkányok, hol van a búvóhelyük, és valóban ők tizedelik-e az állományt. Érdemes a fialásnál az anyanyulakat biztonságosan elkeríteni vagy áthelyezni egy olyan helyre, ahová a patkányok nem jutnak be. Érdemes kipróbálni a villanypásztor használatát, vagy ami még hatásosabb, egy kotorék eb vagy ebek tartása, hiszen e kutyafajtáknak a vérükben van a patkányok megfogása vagy távoltartása.
A farok bőrének kismértékű hámlása normális. Ha ez a folyamat hirtelen jelentkezett és eddig ez nem volt észrevehető, esetleg erős bőrhámlásról van szó, ami viszkető érzéssel és/vagy kisebesedéssel, elszíneződéssel jár, betegségre utalhat. Ebben az esetben érdemes megmutatni az állatorvosnak, mert kezelésre szorulhat a bőr.
Jó tartási körülmények mellett előfordulhat a téli szaporulat is. Az újszülött nyusziknak az első pár napban 30-35 fokra van szükségük, ezt követően 25-30 fok lesz a hőmérsékletigényük. Fészekrakáskor az anyanyulak igyekeznek úgy kialakítani a fészket, hogy ez a hőmérséklet meglegyen. Érdemes hőmérővel ellenőrizni a területet, amikor az anyanyúl is bent tartózkodik a fészekben.
Sajnos a patkányok idős korukban daganatosodásra hajlamosak. Érdemes lenne mintát vetetni az új daganatból, hogy milyen indulatú, és ezután mérlegelni a műtéti lehetőséget. Vannak olyan daganatok, amelyek akár két hónap alatt kiújulhatnak, és ha ilyen gyorsan növekednek, akkor biztosan problémát fognak okozni.