466. A Szotyorka-sztori: egy papagáj megmentése
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Időnk sem engedi, s nem is vagyunk hívei a kézzel nevelésnek. Ám vannak kivételes esetek, amikor nem dönthetünk másképp.
Ha hüllőnk a szavannáról származik, akkor bizony szavannaszerű hatást kell elérnünk a terráriumban. Ehhez persze azt sem árt tudnunk, hogy milyen a szavanna.
A kép egyértelmű bizonyítéka annak, hogy a kutya igenis jól kijöhet a cicával és nem kell egy életen át üldözniük egymást. Nézd csak!
Rágcsáló, belső élősködő vagy vírusfertőzés. Bármelyikkel számolhatunk, ha madarakat tartunk, így nem árt, ha tudjuk, hogyan védekezhetünk ellenük. Praktikus tanácsok a cikkben!
Magyarországon az utóbbi esztendőkben egyre többen ülnek lóra, hódolnak lovasszenvedélyüknek. Az elmúlt években több száz lovasiskola nyitotta meg kapuját, és a hazai lótenyésztés teljesen átalakult.
A szürkehályog a kutyák egyik leggyakoribb szembetegsége. Több különböző formája van, és számos kiváltó oka lehet. Mindegyik fajtájú kutyát egyaránt érinti, bár egyes fajták hajlamosabbak a betegségre. Leggyakrabban a kor előrehaladtával jelentkezik a hályog, de bármely életkorban kialakulhat. A szürkehályog többnyire örökletes megbetegedés. Akár néhány hét alatt is kialakulhat, vagy évek hosszú során, az egyik vagy mindkét szemet érintve. A szem elhomályosulása komoly látási problémákat okozhat, súlyos esetben sajnos vaksághoz is vezethet. A korral együtt előrehaladó örökletes betegséget sokszor nem lehet gyógyítani. Ha arra van gyanúja, hogy a kutyájának ilyen baja lenne, mindenképpen meg kellene mutatni szemészettel foglalkozó állatorvosnak (ma már sok helyen van ilyen szakrendelés).
Sajnos a macskára nem tudok mit mondani, nekem is volt cicám sokáig és elég volt nekik ez a combo frontline - nekem mis perzsa cicáim voltak- 16 évig eléltek.:) A nyuszinál viszont ugyanaz az eset van, mint a cicánál. Ha látod a bolhát, akkor először is meg kell fürdetni a nyuszit. Ezt sajnos nem tudjuk elkerülni - bár ebben a melegben jól is fog neki esni. Egy lavórba tegyél vizet, abba mehet a macskasampon is - soha ne a bőrére tedd - tedd bele a nyuszit és ahogy a cicát is szoktad mossad meg. A fülére és a szemére ügyelj ne menjen bele víz. Utána jól öblítsed ki a szőrét, majd nem is kell szárítani most. Bolhairtó spry-vel fújjad be a nyuszit. Fertőtlenítsd a ketrecet is- azt is fújjad be- és minden olyan helyet, ahol a nyuszi megfordult. (tehát ugyanaz, mint a cicánál).. Majd egy 7-10 nap múlva ismételd meg az egészet, hogy a petékből kikelő újabb adag bolhát is elpusztítsad. Így egy kezeléssel eltűnnek a bolhák, persze a gócot is meg kell szüntetni. Ha van más kijáró állat, ami beviheti a lakásba a bolhákat, azt is kell kezelni.:)
Azonnal vigye állatorvoshoz!!! Látatlanban képtelenség segíteni!
Vigye el állatorvoshoz. Milyen gyógyszer? Üdv
Sajnos az a megfogalmazás, hgy "gennyedzik a lába", túl tág, így nehéz bármit mondani. Valamit biztosan lehet tenni a javulás érdekében, de ehhez alapvetően más megközelítés szükséges. Ha az eddigi állatorvosuk tanácstalan, vagy tehetetlen, nincs más, keresni kell másikat. Hátha az több ambícióval és ötlettel tud a problémához nyúlni. Azt azonban előre nem lehet megmondani, hogy milyen kezelést kaphat máshol, mert ez rendeget tényezőtől függ.