4696. Szeretnél továbbra is városligeti kutyás lenni?
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
A madárinfluenza házi- és vadon élő madarak vírusos megbetegedése, amely az állatok elhullásához vezet. A H5N8 vírus embereket nem betegít meg, azonban minden állattartónak fontos az alábbi óvintézkedéseket betartani!
Hírességek mutatják be a Rex Kutyaotthon Alapítványnál régóta gazdára váró kutyákat, cicákat, és a hozzájuk kötődő legszebb érzéseket. A fotósorozat népszerű színészek, zenészek és egy rádiós műsorvezető összefogásával készült. A képeket az alapítvány 2017-es jótékonysági naptár formában adja ki.
Egzotikus állat kiállítás és vásár, mely nem csak Közép-Európa egyik legnagyobb terrarisztikai és akvarisztikai rendezvénye, hanem közönségtalálkozó és életforma is egyben.
Mi sül ki abból, amikor egy tréfás kedvében lévő papagáj és egy mérgelődő macska találkozik?
Kedves Tamás. menjünk akkor sorban: A vitorláshal akváriumának vize mindig kristálytiszta, oxigéndús, enyhén savanyú és 24 ºC-os legyen. Érzékeny a szennyezett vízre (nitritek), amelytől az úszói megtöredezhetnek. Az akváriumba tiszta, mosott homokot tegyünk, melybe telepítsünk hosszúkás növényeket (pl. lándzsás vízipáfrányt, amazonasi kardfüvet). A vitrorláshalról bővebben >> Vízminőség beállítása >>Akvárium vízparamétereinek beállítása >> Mi a vízcsere helyes mértéke?Sok mindentől függ: a halak számától, szűrés mértékétől, növények számától, mivel etetünk. A nálam bevált módszer átlagos telepítettségű, megfelelő szűrésű akvárium esetén 50 liter alatt heti 30%, 50 liter fölött 2 hetente 30%. Nagy anyagcseréjű (pl. nagytestű dél-amerikai sügerek, kelet-afrikai sügerek) esetén 40%-os vízcsere se túlzás. Gyógyszeres kezelés után általában 30%-ot (vegyük figyelembe a gyógyszer leírásban ajánlott értéket, mely lehet ettől eltérő) vagy vészhelyzetben (több napos áramszünet vagy szűrőleállás esetén) 50%-ot cseréljünk. 50% fölötti vízcsere nem ajánlott, mert a biológiai stabilitást veszélyezteti. Rendkívüli esetben (erős infuzóriásodás) elképzelhető 90%-os vízcsere, azonban ennek elvégzéséhez kérjünk tapasztaltabb akvaristától segítséget. Szakszerűtlen kivitelezése esetén rámehet a teljes halállományunk. Vízcseréről bővebben >> Az eleségről: Az élő mindig jobb. mint a száraz, de vigyázni kell, hogy megfelelően magtisztítsuk, mielőtt odaadjuk!! Élő vagy száraz haleleséget >>Tubifex haleleség >>
Ha szobacica, akkor kaparófára van szüksége. Egyébként a körömrágás természetes a cicánál, így tisztogatja.
Ha ez tényleg mechanikai sérülés, karcolás vagy harapás, akkor sajnos utána megjelenhetnek bakteriális fertőzések. Ezekre az antibiotikumos kezelés jó hatással van, azonban az eredményes gyógyulás érdekében meg kell szüntetnünk a kiváltó okot is (agresszív halfaj, éles dekoráció). Azt ajánljuk, hogy a sera costapur állandóan legyen készleten az esetleges hétvégi betegségkitörés azonnali kezelése érdekében.
Kedves gazdi! A leírása alapján valóban fokális rohamokat látott kutyusán. A kutya kivizsgálásával és gyógyításával kapcsolatosan: pontos kórelőzményi adatfelvétel és kivizsgálás szükséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157 Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Gazdi! A levele alapján adott esetben, nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy epilepsziás, pszichiátriai vagy éppen belgyógyászati tünetekről van szó. Mivel 22 éve foglalkozom epilepsziás kutyák kivizsgálásával és gyógyításával, ennek a kérdéskörnek az eldöntése csak a pontos kórelőzményi adatfelvétel és a kivizsgálási eredmények birtokában lehetséges. Egyéb információk érdekében, bármikor hívhatja az ügyeleti számunkat: 0620-9-943157.Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu Ui: Önkényesen ne adjon a kutyának fájdalomcsillapítót, ami nekünk orvosság, sokszor nekik méreg!! http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/human-gyogyszerek-karos-hatasai-allatokra/2148/