4696. Szeretnél továbbra is városligeti kutyás lenni?
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
A madárinfluenza házi- és vadon élő madarak vírusos megbetegedése, amely az állatok elhullásához vezet. A H5N8 vírus embereket nem betegít meg, azonban minden állattartónak fontos az alábbi óvintézkedéseket betartani!
Hírességek mutatják be a Rex Kutyaotthon Alapítványnál régóta gazdára váró kutyákat, cicákat, és a hozzájuk kötődő legszebb érzéseket. A fotósorozat népszerű színészek, zenészek és egy rádiós műsorvezető összefogásával készült. A képeket az alapítvány 2017-es jótékonysági naptár formában adja ki.
Egzotikus állat kiállítás és vásár, mely nem csak Közép-Európa egyik legnagyobb terrarisztikai és akvarisztikai rendezvénye, hanem közönségtalálkozó és életforma is egyben.
Mi sül ki abból, amikor egy tréfás kedvében lévő papagáj és egy mérgelődő macska találkozik?
Az ivartalanítást követően 4-6 hónapnak kell eltelnie, amíg a hormonháztartás megváltozása beáll. Ez idő alatt különféle, a szexuális ösztönökkel kapcsolatos viselkedési zavar tünetei jelentkezhetnek. Hasonló esetekben határozottan és következetesen kell föllépni és megtiltani/megakadályozni a macskának ezt a magatartás formáját, Ezzel elkerülheti, hogy egy beidegződésé váljon.
Lehet gerinc és/vagy csípőízületi probléma is. Szerintem vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe, hogy alaposan kivizsgálhassák.
Igazságot tenni én nem tudok, mindössze a saját véleményemet és tapasztalataimat tudom leírni. Nem tudok arról, hogy az EU-ban ilyen szabály, vagy előírás lenne. Azt viszont tudom, hogy az egész világon hangsúlyosan javasolják az állatorvosok az ivartalanítást. Ha egy nőivarú egyedben csak a petevezetőt kötik le, attól még semmi nem változik: ugyanúgy tüzelni fog, ugyanolyan hormonális hatások érik, ugyanazok a betegségek veszélyeztetik, mintha meg sem lenne operálva. Ennek következtében csak az ivarmirigyek (jelen esetben a petefészkek) eltávolítása jelent megoldást. Tudomásom szerint a magyar állatorvosképzésben már legalább 25-30 éve nem is oktatják a petevezető lekötését, mint lehetséges eljárást, sőt ez utóbbi eljárás műhibának is minősül.
Ideje lenne felkeresni az állatorvost. Ha a "hátul piros" alatt azt érti, hogy a kloáka környéke duzzadt, gyulladásban van, az lehet tojásvisszatartás következménye, de bélgyulladás jele is. Mindenképp beavatkozás szükséges
Úgy tűnik, itt nagyon összekeveredtek a dolgok...(!) Az anthelmintikumok parazita ellenes szerek. Így azok a kificamodott lábra semmiféle hatással nincsenek (nem lehetnek). Egyszersmint semmiféle összefüggés nem lehet az említett duzzanat, és az alkalmazott kezelés között. A kezelő állatorvossal talán tisztázhatnák a félreértéseket, és kiderülhetne, hogy mi is az a duzzanat.