4696. Szeretnél továbbra is városligeti kutyás lenni?
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
A madárinfluenza házi- és vadon élő madarak vírusos megbetegedése, amely az állatok elhullásához vezet. A H5N8 vírus embereket nem betegít meg, azonban minden állattartónak fontos az alábbi óvintézkedéseket betartani!
Hírességek mutatják be a Rex Kutyaotthon Alapítványnál régóta gazdára váró kutyákat, cicákat, és a hozzájuk kötődő legszebb érzéseket. A fotósorozat népszerű színészek, zenészek és egy rádiós műsorvezető összefogásával készült. A képeket az alapítvány 2017-es jótékonysági naptár formában adja ki.
Egzotikus állat kiállítás és vásár, mely nem csak Közép-Európa egyik legnagyobb terrarisztikai és akvarisztikai rendezvénye, hanem közönségtalálkozó és életforma is egyben.
Mi sül ki abból, amikor egy tréfás kedvében lévő papagáj és egy mérgelődő macska találkozik?
Feltétlen állatorvosi vizsgálatot igénylő eset! Többféle probléma lehet: többek között heregyulladás vagy daganat. Keressen fel egy kollégát!
A kis állatkák valószínűleg apró páncélos rákok, és táplálékmaradványon valamint egyéb bomló dolgokon tenyésznek. Halakkal való behordozásuk ritka, inkább növényekkel vagy élő planktonnal szokott bekerülni. El kell kerülni a túletetést, illetve a rothadó dolgokat mielőbb ki kell venni, ha vissza akarjuk szorítani őket/nem akarjuk, hogy túlzottan elszaporodjanak. Kis számban jelenlétük semleges az akváriumban. Kiegyensúlyozott és jól gondozott akváriumban ritkán szaporodnak el. (Ui.: nem tudom milyen halakat tart, de a fentebb említett hőmérséklet nagyon ritkán indokolt, javaslom, ellenőrizze a halai hőmérséklet-igényét!)
Nagytestű kutyáknál gyakran előfordul a növekedési szakaszban a nem megfelelő táplálás következtében (túlzott energia bevitel) sántaság. A tünetet több betegség is okozhatja. A pontos diagnózis felállításához mindenképpen keresse fel állatorvosát aki elvégzi a szükséges kiegészítő vizsgálatokat (röntgen).
Nem ritka probléma hüllők vedlése során, hogy a lábujjakon, farokvégen a bőr nem válik le rendesen. Ez idővel rászárad a végtagra, és elhanyagolt estben vagy többször megismétlődve a végtag / farok elhalását is okozhatja. Kialakulásában legtöbbször valamilyen tartástechnológiai hiányosság szokott szerepelni, elsősorban az alacsony páratartalom. Száraz környezetben a régi bőr nem képes kellően megpuhulni, és az állat nem tudja levedleni azt. A rászáradt bőrt először fel kell puhítani (pl. átmenetileg nedvesebb talaj biztosítása) majd óvatosan el kell távolítani (pl. csipesz segítségével). Minél régebben tart a probléma, annál nehezebb a kezelése is. Amennyiben az otthoni kezelés nem eredményes, javasolt hozzáértő állatorvoshoz fordulni.
Kedves Állatbarát! Min. másfél méterszer egy méteres ketrecre van szükség, de mozgásigényüket csak a lakás teljes birtokba vétele illetve a kerti kint lét elégíti ki. Ketrecben akkor legyenek, ha másként nem oldható meg a tartásuk. A lakásban élő deguk szürkületkor és hajnalban a legaktívabbak, de éjszaka is fent lehetnek. Szoktatás kérdése, mikor mozgékonyabbak. Üdvözlettel: dr. Varga József