4696. Szeretnél továbbra is városligeti kutyás lenni?
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
Ha továbbra is városligeti kutyás szeretnél maradni, olvasd el az alábbiakat és töldts ki a kérdőivet!
A madárinfluenza házi- és vadon élő madarak vírusos megbetegedése, amely az állatok elhullásához vezet. A H5N8 vírus embereket nem betegít meg, azonban minden állattartónak fontos az alábbi óvintézkedéseket betartani!
Hírességek mutatják be a Rex Kutyaotthon Alapítványnál régóta gazdára váró kutyákat, cicákat, és a hozzájuk kötődő legszebb érzéseket. A fotósorozat népszerű színészek, zenészek és egy rádiós műsorvezető összefogásával készült. A képeket az alapítvány 2017-es jótékonysági naptár formában adja ki.
Egzotikus állat kiállítás és vásár, mely nem csak Közép-Európa egyik legnagyobb terrarisztikai és akvarisztikai rendezvénye, hanem közönségtalálkozó és életforma is egyben.
Mi sül ki abból, amikor egy tréfás kedvében lévő papagáj és egy mérgelődő macska találkozik?
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek hátterében különféle okok állhatnak. A leírása alapján fokozatosan vált akaratossá és öntörvényűvé a kutyus. A nagyon megvadult kifejezés nem tudom, mit takar. A kutyán látott tünetek hátterében állhat fájdalom, vagy a központi idegrendszeri megbetegedése. Mindenképpen belgyógyászati vizsgálattal és vérvétellel kéne kezdeni a kivizsgálást, majd ezen leletek birtokában tudjuk kizárni, vagy megerősíteni a pszichés hátterű megbetegedéseket, vagy agyi eredetű organikus neurológiai folyamatokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
A leírtak alapján én is arra gyanakszom, hogy tüzelő szuka lehet a környéken. Célszerű volna "körbenézni", hogy valóban van-e az utcában. Ha viszont nincs ivarzó nőstény a közelben és a panaszok továbbra is kitartanak, állatorvosi vizsgálatra lenne szükség. Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
A kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. NYÍRÁS: NEM! Sok ilyen pici szőrű kutya nyírás után nagyon viszketni kezd, amíg meg nem nő a szőre, ami nektek és neki is borzasztó élmény. Másrészről nem megoldás, mert legfeljebb kisebb szőrszál hullik ki ugyanígy, mert a nyírás nem szedi ki az elhalt (megérett) szőrt, csak a többivel együtt lekaszálja. Az eredmény: ugyanannyi, csak rövidebb kihullott szőr lesz a lakásban. Megoldás: Sok jó eszköz található a piacon, de kritikusnak kell lenni, nem minden jó, ami annak látszik. Használhattok szőrkiszedő kesztyűt, de inkább gumi marokkefét (gumidörzsi), vagy fordulhattok komolyabb aljszőr kiszedő eszközökhöz is, mint koat-king (óvatosan a használatával, mert kampós, és vághat!), trimmelő kések (nem trimmelő, hanem fésű funkcióban használva), vagy az én nagy kedvencem a de-shedder vagy furminator. Ez utóbbi kicsit drága, de megéri (kedvenc kombim: trimmelő + de-shedder)! A rövid szőrt is sok munka rendben tartani, ha szobakutyáról van szó. (Nekem labim van bent, és rengeteget kell fésülni, hogy ne fürödjünk az ő bundijában.) Vagy még egy megoldás: a kutyakozmetikus rendszeres látogatása. Csatolok ide egy képet arról, milyen az, ha az előbb felsorolt eszközökkel jól dolgoztok. A szőr, ami kiszedhető egy rövid szőrű cicából (ő az én cicám, kutyás szőrkiszedős képem sajna nincs, de hasonlóan néz ki) Most már tudjátok, mit kell tenni, úgyhogy munkára fel! Üdv: Fehér Adrienn
A tüsszögést több ok is kiválthatja. - Idegen test beszippantása, ilyenkor az állatnak szűnni nem akaró tüsszögési ingere van egészen addig amíg az idegen test el nem távozik az orrjáratból. Ezután a tüsszögés hirtelen megszűnik. - Allergiás gyulladás, ami esetén a tüsszögés rohamokban jelentkezik, általában a kötőhártyák is kipirultak és nem jár lázzal. A kiváltó ok megszűnte után elmúlik. - Bakteriális vagy vírusfertőzés esetén láz, bágyadtság lép fel, a váladék hurutos vagy gennyes lehet. Gyógyítása állatorvosi feladat. Javaslom, hogy keressen fel egy kisállat orvost!
A szőrminőség változása összefügghet az éppen várható ivaréréssel is, de lehet takarmányozási eredetű, például allergiás reakció következménye is. Gyakran okoz ilyet elsősorban kijáró macskáknál a fenyőgyanta.