4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Üdvözlöm! Remélem nem okoz majd csalódást, hogy nem egy hímnemű doktor úr válaszol...... Szerintem túlaggódja a dolgot. A vízfelszín tetejét van hogy egy vékony nyálkás réteg vonja be, főleg olyan vízben ahol esetleg fadarabok vannak berakva bújkálónak... illetve olyan vizeknél ahol nincs szűrő ami a vizet mozgatná, ez a vékony réteg befedheti a teknőst is, aki levegővétel miatt kidugja a vízből a fejét...és rátapadhat arra. Elvben tehát ez előfordul. Persze látatlanban nehéz megítélni hogy biztos-biztos erről van szó... Szerintem ameddig a teknős érdeklődő, eleven, jó étvágyú és nem tartózkodik kint a szárazulaton, magyarul nem viselkedik "furcsán" addig nem kell aggódni.. Üdv-Éva
A szem mindig árulkodik a kóros állapotról. Normális körülmények között áttetsző és csillogó. A fátyolosan fehér szem vagy egy elszigetelt fehér folt a szemen sebesülést vagy betegséget jelent. Az abnormálisra duzzadt szem a szemek betegségre (exophtalmus) utalnak. A hal sebesülés miatt is elvesztheti szeme világát, de ezt általában nem sokkal éli túl. Rossz vízminőség esetén ez a bakteriális fertőzés is lehet. Ha terjedni kezdene a hatékonyabb szűrés, több vízcsere és a baktokill tabletta megfogja.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni sem a nőstényeknél próbálkozni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Ha a nőstényt is ivartalanítják nagy valószínűséggel meg fog szűnni a probléma.
Kedves Gazdi! Ez sajnos tipikusan olyan probléma, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni. Azt sem tudjuk, hogy ivartalanított-e a kan kutya? Minden oltása megvolt-e stb. Laborvizsgálat is indokolt lenne. Keresse fel állatorvosát!
Sajnálom a nyuszikat. Ez előfordul első szülésnél. Az anya lehet még tapasztalatlan. Mennyi időre születtek a fiókák? Hol volt a helyük? Az anya mit csinált- épített fészket, egy légtérben volt velük? Ezeket tudni kéne, hogy pontosabb választ adjak...