4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Érdeklődő! A molli és sokkal inkább a xifó hímek hajlamosak olyan csipkelődésre, melynek során megsérülhet más halak farokúszója. Feltételezem a kérdés erre vonatkozott, egyébként a hím guppik is kergetik és csipkedik egymást, de ez nagyon ritkán eredményez sérülést. Egyébként molly és neonhal annyira nem passzol egy akváriumba. Halak egymástól erősen eltérő területekről - mint említett, egymással eredményesen nem tarthatóak. Így az összetársítása a kedvelt elevenszülőknek, mint Guppy, Platy, Black Molly, akik inkább keményebb vizet kedvelnek, kifejezett lágy vizű halakkal, mint pl. neon egyértelműen nem aktualizálható. Mivel egy a két halfaj közül kényszerszerűen állandó jelleggel tartósan stressz alatt van, és így a betegségekre hajlamos lesz. Mivel közép Európában inkább kemény vizet találunk, a neonnál a legtöbb esetben relatív gyorsasággal betegségek, mint pl. a darakór lépnek fel. A továbbiakban a társításnál, a szociális viselkedését az adott halfajnak figyelembe kell venni. Halak akik az őket (megevő) természetes ellenségeikkel egy akváriumban kénytelenek élni, (pl. a Vitorláshal a Neonnal) állandóan tartós stressz alatt vannak. Pontosan ez érvényes a nyugalmat kívánó halakra, akik gyorsan úszkáló halakkal lettek társítva. Ezek a stresszfaktorok, korai átfogó informálódással a kívánt halfajok igényeiről egyszerűen megakadályozhatók.
A hányás, nyálkás széklet, levertség sokféle betegség tünete lehet. A hányadék színe, amennyiben nem tartalmaz alakos elemeket (pl. takarmányt), vagy vért, rendszerint sárgás színű. Ez a szín a gyomorsav (sósavas pepszin) normális színe. A zöldes árnyalat gyakran az emésztési rendellenességben szenvedő kutya (macska) "legeléséből" (fű, gyomok rágcsálása) adódik. Gyakran említik, hogy a hányadék habos. Nos, ez sem valami különleges jel, csupán arról van szó, hogy az öklendezés során a váladék felhabosodik. Hasnyálmirigy gyulladás esetén is lehetnek ilyen tünetek, de ez a betegség - szerencsére - viszonylag ritka. Egyéb emésztőszervi megbetegedésektől a legegyszerűbben vérvizsgálattal lehet elkülöníteni. Míg az emésztőszervi megbetegedések (mint pl. gyomor- bélgyulladás) viszonylag rövid idő alatt gyógyulhatnak, a hasnyálmirigy gyulladás hosszadalmas, "macerás" betegség, nemegyszer végzetes kimenetelű is lehet minden beavatkozás ellenére. Nemegyszer intenzív (kórházi) kezelést igényel, mert a "nulldiétás" állatot mesterségesen kell táplálni (infúziókkal). Gyakori eset, hogy azonosnak látszó tünetek mellett egyszer gyorsan, máskor lassabban, vagy egyáltalán nem gyógyul az állat. Ennek az az oka, hogy azonos tünetek hátterében is sokféle betegség lehet. Hogy miről is van szó, ennek kiderítése az állatorvos feladata. A pontos diagnózis felállítása gyakran nem egyszerű, és az ahhoz szükséges vizsgálatok manapság nem kis anyagi terhet rónak az állattartóra. Az ismétlődő hányás, hasmenés az állat kiszáradásához vezethet, ezért igen fontos a folyamatos, rendszeres állatorvosi vizsgálat és kezelés (gyakran szükség van - egyéb gyógyszerek mellett - infúziókra is). Ezért ha nem javul az állat állapota, vigyék állatorvoshoz.
Üdvözlöm! A táplálástól és tartási körülményektől függ! Az Ön teknősei szerintem megfelelően fejlődnek. A nemeket nagyobb korban lehet megállapítani, a hímeknek a hasi páncélja homorúbb, a nőstényeknél teljesen egyenes, illetve a farok hossz árulkodó: a nőstényeknél egészen rövid, míg a hímeknél hosszú.
Kedves Gazdi! A nyálzásnak sok oka lehet, a leggyakoribbak a következők: rossz fog, fogkövesség, ínygyulladás, idegentest a garatban/nyelőcsőben, fekélyképződés a szájüregben. Több olyan macskavírus ismert, amely fekélyképződéssel jár a szájüregben és a nyelv felületén. Ez pedig erős nyálzást, nehéz evést eredményez. Amennyiben a vérvétel során azt tapsztaljuk, hogy a fehérvérsejtszám a normális érték alá csökkent, szinte biztos, hogy vírusos háttérbetegségről van szó. VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!
Kedves Érdeklődő, látatlanban természetesen nehéz tanácsot adni, de ha az oldalán úszik a hal, akkor előfordulhat, hogy: Úszóhólyag betegségTünet:az egyensúly elvesztése, fejjel lefelé vagy oldalon úszás.Oka:a) az úszóhólyag kezelés, szállítás, verekedés vagy szaporodás közben megsérült;b) baktériumfertőzés, parazitózis, ez általában a rossz vízminőséggel kapcsolható össze,c) felgyülemlett gázok a bélben székrekedés miatt.Kezelés:Tegyük át a halat sekély jól szűrt vízbe és szellőztesük is át jól a vizet (oxigéndús legyen). Majd koplaljon egy-két napot, ha állapota nem javul, akkor valószínűbb a fertőzés az szüntessük meg a kiváltó okot javítsuk az akvárium víz minőségét és kezeljük a halakat széles spektrumú antibiotikummal. Erre a célra legjobb a Bakto-Kill tabletta vagy az orvosi rendelvényte kapható CLORAMPHENICOL gyógyszer. Ha egy hét után sincs javulás, fontoljuk meg az eutanáziát.