4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Gazdi!Sajnos egyre gyakrabban fordul elő, hogy ha a gazdi sima csapvizet tölt bele az itatóba, a víz olyan kemény vagy klóros, hogy a malackák érzik a kellemetlet illatát és meg sem kóstolják. Javasolnám, hogy az itatóba alacson ásványianyag tartalmú szénsavmentes ásványvizet kellene tölteni, és úgy megnézni, hogy egy nap alatt mennyit isznak a malackák. Olcsó ásványvíz is jó pl. Tesco Aquarius. Illetve megnézni, hogy az itató csőre kb. fejmagasságban legyen, hogy könnyen el tudják érni. Átlagos vízfogyasztás egy malackának 25-100 ml közt van, függ a hőmérséklettől. Ngy Nóra tengerimalac tenyésztő Tengerimalacon nem eszik, nem iszik... Mit tegyek?Tengerimalac betegségek: tünet, gyógymód, gyógyulási esélyA tengerimalac C-vitamin szükségletére figyeljünk
Kedves Enikő! Egy 30 kg-os kutyusnak az egy adag 5 globulust jelent, amit egy kis (3-4 ml) vízben feloldva kell a szájába beadni. A tejcukor golyócskák feloldásához és a beadásához sem szabad fém eszközöket használni. A legjobb, ha egy kis pohárban oldja fel a bogyókat, és egy műanyag fecskendővel vagy műanyag kiskanállal adja be az oldatot a szájba. A beadás előtt és után 15-15 percig ne egyen, ne igyon a kuytus. Tehát a Ledum CH200 esetében havi 1x 5 globulus az adag. Ez jó eséllyel kivédi a bolhák és a kullancsok megtelepedését az állaton. Ami a Natrium muriaticum CH15 adagolását illeti, a cikkben említett betegségek megelőzése érdekében: kapjon egy adagot a kutya mondjuk hétfőn, majd még egy adagot szerdán, és ezt a kezelést négy havonként ismételje meg. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea Olvass tovább! Bőrbetegségek kezelése homeopátiával
Üdvözlöm, a patkányok kivételesen tiszta állatok, így a gyakori mosakodás normális lehet náluk. És mivel éjjeli állatok, ezért nappal normális ha sokat alszanak.. Üv-Éva
Kedves Eszter! Valószínűleg a beltenyészet az oka, úgyhogy elképzelhető, hogy van más egyéb fejlődési rendellenesség, ami külsőleg nem látható... Ha más, létfontosságú szervet érintő probléma nem fog felmerülni, illetve a lábujj-rendellenesség nem fogja befolyásolni a mozgásukat, akkor lehetséges, hogy egészséges "felnőttekké" válhatnak... De a jövőben kerülni kellene a rokonok párosítását.
Kedves Gazdi! A tengerimalac szemén hályog keletkezett. Ennek különböző okai lehetnek pl. külső sérülés: szénaszál megszúrta, vagy akár cukorbetegség jele is lehet. Ezért mindenképp ajánlott lenne állatorvoshoz elvinni, aki jó eséllyes meg tudja állapítani, mi az oka. Illetve a legtöbb szemcsepp, amivel kezelhető, vényköteles. A szemsérülések sürgősségi esetek, minél később kezelik szakszerűen, annál nagyobb az esélye, hogy maradandó marad az elváltozás. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő