4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Gadi! Nem tudom volt -e kontrasztos röntgen az esetleges idegentest kizárására, esetleg a vérből Addison betegségre irányuló vizsgálat? Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A cukorbeteg kutya kezelése nem egyszerű dolog, főleg akkor, ha már inzulint is kap. Az inzulin adagolás változtatásait szigorú állatorvosi kontroll mellett, a vércukorszint napi többszöri ellenőrzésével történhet csak. A napi kétszeri inzulin adásra való áttérés menetrendjét és minden fontos elemét az abban segítségükre lévő állatorvossal kell részletesen megbeszélniük. Az etetések számát nem biztos, hogy változtatni kell, de a mennyiségekben már lehet eltérés.
Azt hiszem, talán soha nem derül majd ki, hogy mitől volt ez a tegnap esti "produkció". De mindegy is, ha tényleg jobban van. A találgatásoknak nincs értelme. Ha a következő napokban valami mégsem stimmelne, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz!
A leírt tünet mögött nem akut szervi okok állnak, ha nem pszichikai / viselkedési: a félelem és/vagy öröm álltal kiváltott stressz hatása. Ezt közvetlenül sem szocializációs tréningggel, sem kutyaiskolai módszerekkel nem lehet kezelni, megoldani. A félelmi tüneteket kiváltó okokat kell kezelni illetve az örömből eredő túlzott érzelmi megnyilvánulást csökkenteni. Ajánlom figyelmébe a gazdik számára elérhető ismeretterjesztő e-learning oktatást >>> www.4tappancs.net
Lehet olyan élethelyzetben és szociális szerkezeti felépítésben egy macskákból és emberekből álló életközösség, amikor az egyik egyed elvesztése hosszabb-rövidebb ideig egy űrt hagy maga után. A reakciók az elbizonytalanodástól, a kedvetlenségen és tanácstalan szomorkodáson át, a megüresedett helyért folytatott konkurencia harcokig terjedhetnek. A fajtárs elvesztésének reakcióit az is befolyásolja, hogy van-e az egyednek már hasonló, korábbi élménye. Biológiai oldalról nézve a macska agya szerkezetileg, az emberéhez hasonló módon dolgozza föl az érzelmi élményeket. A fajtárs elvesztéséből előálló változások, szintén az emberhez hasonlóan, - több-kevesebb mértékben megnövelik a stresszhormonok mennyiségét a vérben. A hormonháztartás normalizálódására, a stressz csökkenésére időre van szüksége az állatnak. Ez néhány nap és néhány hét között mozoghat. Bach-virágterápiával lehet a időszakot elviselhetőbbé tenni.