4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Ha már nem telik fel a " pukli", és nem is folyik belőle genny, akkor be fog záródni az a kis seb. Ha ez nem történik meg, ( állandóan nedvedzik) akkkor vigyék vissza az állatorvoshoz!
A legbiztosabb megoldás az ivartalanítás, mert a rendszertelen tüzelés fokozottan hajlamosít gennyes méhgyulladás kialakulására!
A macskák durva verekedése viselkedés probléma, állatorvosként valami enyhe állatoknak való nyugtató kipróbálását tudom javasolni. Az apró állatok macskától való megvédése, csak a macskák lakásban való tartásával oldható meg sajnos.
Kedves Jani! Cészerű lenne egy állatorvossal megnézetni a gidát, aki személyes vizsgálat után megfelelő kezelésben részesíti, ha szükséges!
Az a véleményem, hogy nem gyanakodni kell, hanem elvinni egy (jó) állatorvoshoz és alaposan megvizsgáltatni. Ennek eredménye(i) alapján lehet dönteni arról, hogy mit érdemes, lehet vagy kell tenniük. A leírt panaszok egyébként elsősorban az életkorával állnak összefüggésben.