4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
A tengerimalac 9-12 hetes korában válik ivaréretté és kb. 60-72 nap a vemhességi ideje. A tengerimalacod 3 hónaposan már ivarérett volt, amikor megkaptad. Ha vemhesen kaptad, akkor a napokban kellene szülnie, ha nálad lett vemhes (feltételezve, hogy fiú tengerimalacaid is vannak), akkor csak állatorvosi vizsgálat után lehet megjósolni a szülés várható idejét. Mindenképpen vidd el állatorvosodhoz, ő megállapítja, hogy tényleg vemhes-e.
Vörösfejű ékszerteknősről én még nem hallottam, de lehet, hogy a vörösFÜLŰ ékszerteknősre irányul a kérdés?? Ha igen, úgy ez az egyik leggyakrabban előforduló, fogságban tartott teknősfajta Magyarországon. Külsőre talán nem is kell bemutatnom, mivel szinte már mindenki látott ilyen fajta teknőst. Az állatkereskedésekben "ékszerteknősként" kapható szinte mindenhol. A vörösfülű ékszerteknősök USA dél-keleti részein elterjedtek, de előfordulnak még Dél-Amerikában is. Ha valaki éppen Amerikában jár és nincs jobb dolga, akkor Texas, Új-Mexikó, Oklahoma, Kansas, Indiana, Kentucky és Alabama államokban tudja a legnagyobb eséllyel természetes környezetben megfigyelni ezeket az érdekes állatkákat. Elsősorban a nyugodt vizeket szeretik; patakocskákban, kisebb folyókban, mocsaras területeken, de tavakban is nagyon jól érzik magukat. Természetes körülmények között nagyon sokat napoznak a parton (erre a lakóhelyének a kialakításánál is nagyon érdemes odafigyelni), mivel hüllő révén hidegvérű állat. A hőmérséklet nagyobb ingadozására érzékeny (főleg fiatal korában), azonban 10 és 37 °C között még megél.
A tűzhasú gőték eredeti élőhelye Ázsia magashegységeinek patakjaiban található. Ezért nem szeretik a meleg vizet, optimális számukra a 18-24 °C-os vízhőmérséklet. A gőték kizárólag élőeleséget fogyasztanak, mindig annyi szúnyoglárvát célszerű nekik adni, amenyit azonnal elfogyasztanak.
A mérgező növényt el kellene távolítani, nehogy Mürmüle tényleg megbetegedjen tőle. A füvet nem minden macsek eszi meg, de érdemes elé tenni, hátha egyszer csak szükségét érzi majd belekóstolni. Javasolnám még, hogy adjanak neki macskáknak való multivitamin tablettát, ez enyhítheti a növényevési kedvét.
A hirtelen tápváltástól mindig tartózkodni kell, ugyanis az állat emésztőrendszere hozzászokik egy idő után az adott táphoz. Ha ezt hirtelen elhagyjuk és új összetételû eledelt adunk, akkor ehhez nem tud hirtelen alkalmazkodni a malac bél- és emésztőrendszere és hasmenés illetve egyéb betegségek kiváltója lehet. Tehát tápváltás csak fokozatosan! A malacok egyébként nagyon szeretnek elbújdosni, ez biztonságot nyújt számukra. Sok szoktatással, szeretettel elérhető, hogy bizalommal kijöjjön, mikor lát/hall minket.