4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Igen sajnos ilyen előfordul. A bénulás is egyre gyakoribb tünet a nyusziknál- szerintem ez már a tenyésztés egyik hátulütője lehet.:( a szemét valóban megszúrhatta valami- a szénában is vannak olyan erősebb szálak amik okozhatnak ilyet. Sajnos sok esetben nem lehet sok mindent tanácsolni. Én kamillateát adnék neki a csepp helyett. Kis vattával mosogassad a szemét. Az fertőtlenít. És elvileg magától el kéne tűnnie ennek a pirosságnak. Az is lehet hogy magától a csepptől piros már, hogy irritálja a szemet. A természetes dolgok sokszor többet segítenek... Hogyan kell játszani a nyuszival ketrecen kívül? Tippek a nyúlápolásához
Az emlődaganatok hormonfüggőek, ami azt jelenti, hogy minden lezajlott tüzelés növeszt valamennyit a meglévő daganatok méretein, és azokon is, amelyek már régebben meg vannak, csak még nem látszanak, nem érezhetők. Így, a most esedékes tüzelés előtt elvégzett műtéttel ezt meg lehetne előzni. (Nem tudom, esett-e szó róla az állatorvossal, de a probléma megoldásának része az is, hogy nem csak a daganatokat kellene eltávolítani, hanem a kutyát is jó lenne egyben ivartalanítani, mert e nélkül a következő tüzelés után újra jó eséllyel elindulnak fejlődésnek újabb emlődaganatok.) Ilyen megközelítésből én is inkább még most operáltatnám meg, és nem várnám meg az esedékes tüzelést. Egy jó állatorvosnak manapság már nem okozhat gondot a műtét során a közelgő tüzelés sem. Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket?
Általában nyulaknak kifejezetten kevés készítmény van a piacon, ha mégis akkor is nagytestű nyulaknak amiket telepeken tenyésztenek. Általában ezeket súly alapján kell adagolni a nyuszinak mert a nagytestűeknek más mennyiség kell. De legtöbbször az emlősöknek való készítményt szokták felírni a nyusziknak is és jó hatással lehet is használni őket...
Ha a viselkedése nem mutat változást, nem vakarja vagy rázza a fejét akkor valószínűleg nincs nagy baj. Érdemes lenne azért megpróbálni óvatosan kimosni pl, fecskendővel vagy szobai növény spriccelővel mert ha tényleg homokszem akkor megkarcolhatja a szemét. Szakállas agáma - bemutatjuk a rettenetes hüllőt izgalmi állapotban Agáma a terráriumban - a szakállas agáma tartása és gondozása
Külön kell fejni minden kecskét, kiderül akkor melyik a problémás. Tesztelni kell a tejüket van-e gyulladásos folyamat, illetve mitől. A kezelést utána lehet eldönteni.