4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Igen, szükséges teleltetni a megfelelő fejlődése és egészsége érdekében! Ez egyébként sokszor a görögtekik tartásának az egyik nagy nehézsége.
A hideg idő beálltával természetes környezetben ezek a teknősök is telelnek (torpor állapotba kerülnek). Fogságban csak akkor fontos teleltetnünk őket, ha szaporítani szeretnénk teknőseinket. A görögteknősök a szabadban október közepétől, a következő év áprilisáig telelnek. A teleltetésre otthoni körülmények között biztosítsunk egy kb. 50x50x50 cm-es ládát, amit kibélelünk nyirkos avarral. A ládát elhelyezhetjük a kertben, egy kb. 1 méter mély gödörben vagy a házban, egy hűvös (4-10 °C-os) helységben. Nagyon fontos, hogy a hőmérséklet ne emelkedjen 10 °C fölé, mert felgyorsulhat az állatok anyagcseréje és ez a szervezet teljes kimerülését, akár halált is okozhat. Teleltetés előtt egy héttel fejezzük be az állat táplálását, hogy tápcsatornája kiürüljön. Tavasszal, teleltetés után, mikor ébresztjük, fürdessük meg langyos vízben, majd adjunk neki vizet. Kicsit később kezdjük el az etetését is.
A vadászgörény védőoltásainak az ára az oltóanyag típusától és a beavatkozást végző állatorvosi rendelőnkénti áralakulástól függően 2000 Ft-tól 4000 Ft-ig terjedhet. De vannak olyan oltóanyagok, amelyeknek az ára kétszerese is lehet az előzőknek. Olvass tovább! Mit tegyek, ha a vadászörén felpuffadt? Milyen esetben kell a vadászgörény bűzmirigyét kivetetni?
Létezik ilyen megoldás az ivarzási tünetek elnyomására, de csak a vadon élő állatoknál vagy az állatkerti vadaknál alkalmazzák. Ez a beavatkozás nem számít ivartalanításnak, csak időleges megoldást jelent a "problémára". A legjobb tudomásom szerint nincs ilyen beavatkozás a kedvenceknél Magyarországon.
A legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul. De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála.