4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Gazdi Először a lakásban kellene ráadni a hámot és a pórázt nem felemelve rácsatolni. így hagyni, h mászkáljon egy jó ideig, ha beakad valamibe akkor kiszabadítani. Ha ez megy, akkor néha felemelni a pórázt. de nem meghúzni. Utána felemelni és nagyon picit irányítani, hogy merre menjen. Ha ez is megy akkor próbálni úgy sétálni vele a lakásban, kertben, hogy a póráz a kezünkben van. Szóval szépen fokozatosan kell hozzászoktatni. Pont most készül újabb kutyás sorozaton a neten, ami pont ehhez hasonló problémákról szól majd. Alábbi linken elérhető: https://youtube.com/c/kutyadumavideo (Fakó sorozat) Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyafelszerelés: hogyan szoktassuk hozzá a kiskutyát? Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Hogyan bánjunk a félős kutyával?
Kedves Róbert! A légylárvák nem az állat bélrendszerében vannak, hanem a nedvedző bőr- és nyálkahártya sérüléseknél jelennek meg. A testváladékok illata messziről odavonzza a legyeket, amelyek aztán lepetéznek a sebbe, innen kelnek ki a lárvák. Védekezni csak úgy lehet, ha a nedvedző sebeket védik, bekötik, lefedik, stb., illetve megfelelő gyógyszeres kezeléssel segítik az állatot. Feljelentést tenni pedig a legyek ellen nem lehet. Vérszívó legyek kártételei lovakon és kutyákon
A kutyának papillómák vannak leggyakrabban. Nem tudok róla,hogy ezzel a módszerrel próbálkozott-e valaki. Én nem. Véleményem szerint nem működne. Hasonkó kérdés-válaszok: Kutya háta sebes és van rajta egy szemölcs is Kutya szemölcs eltávolítása
Kedves Szilvi és Damien! A helyes diagnózishoz és terápiához,bőrkaparék vizsgálatra lenne szükség. Dr.Puskás Gábor
A B6 vitaminnak is van némi hányás ellenes hatása de az nem biztos. Ha biztos megoldást akar akkor Sedalin gél adagolásával lehet megakadályozni az utazási stresszt és hányingert. Autózás a kutyával Négylábúval négy keréken - avagy kutya az autóban Hogyan szoktassuk a félős kutyát az autózáshoz?