4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Inkább különnemű madarakat tartson együtt, ne helyezzen fel odút, és nem lesznek fiókák.
Több mint valószínű, hogy a réseken kibújnak a madarak. Kisebb rácstávolságú kalitkát válasszon.
Bármilyen tápot is kapnak, csökkenteni kell az adagot kb. 60-70 százalékra és ezt szigorúan be kell tartani. Másik lehetőség a fogyókúrás tápok etetése, a ráírt adagoknak megfelelően. És csak semmi nasi. Részvétem a sértődött macskapillantásokért! :)
Ez a védekező taktikájuk ezeknek a teknősöknek. Ha megzavarják őket (akár a kézbevétel is ilyen), bűzös szagú folyadékot bocsátanak ki. A hímekre jellemző különösen ez a viselkedésforma. Ezt csak meg lehet előzni azzal, hogy nem stresszeljük az állatokat.
A leopárdgekkó éjszakai életmódot folytató hüllő. Mint ilyen, nem igényli a simogatást, a közvetlen kapcsolatot; sőt nagyon könnyen be is stresszelhet. Ezért azt tanácsolom, hogy ha nem szükséges, inkább ne mozgassák.