4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
A szőrproblémának sok minden lehet az oka. Érdemes lenne bőrkaparékot bevizsgáltatni, mert a csúnya szőrt okozhatja atka, gomba vagy baktérium. Ezenkívül javasolnám bőrtápláló vitaminok és olajok használatát, de a sampont, ha lehet, kerüljék. Csak speciális gyógysamponok elfogadhatóak, a többi csak árt a fiatal kutyus bőrének.
Az Insecticid 2000 nem alkalmazható nyúlra. Ilyen problémával forduljon állatorvosához, ő biztosan ad Önnek nyulakra is használható készítményt. Azok a szerek, amelyeket csak kutyára és macskára lehet alkalmazni, sokszor mérgezőek nyulakra.
Az atkák valószínűleg már nincsenek ott a malacok szervezetében a gyógyszerek hatására. A teljes gyógyulás viszont 4-6 hetet vesz igénybe. Ekkor megy le a gyulladás a bőrről, és nő vissza a szőr a hiányos területeken. Ezt a folyamatot vitaminokkal lehet meggyorsítani. Tökéletesen alkalmasak a rágcsálók számára készült vitaminok erre a célra, és mindig ki kell egészíteni a takarmányukat bélflóra-regenerálóval is (pl. Laktiferm M+C).
A japán táncolóegér hímeknél a herék legtöbbször a hasüregben tartózkodnak, de néha megfigyelhetők a végbél két oldalán kidudorodva. Ha az egeret kézbe vesszük, akkor óvatosan áttapintva a has alsó részén megtaláljuk a heréket. A húgycső és a végbél távolsága is informatív lehet. A hímeknél ez a távolság kissé nagyobb, mint nőstényeknél.
A nevelés első szakaszában nem lesz gond, de mivel a hörcsög rágcsáló, az egér meg mindenevő, ezért az egeret a magokon kívül rá kell szoktatni - néha - állati fehérje evésére is. Fertőzés veszélye csak akkor áll fenn, ha vagy a hörcsög, vagy az egér már eleve beteg.