4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kedves Kérdező! A felfúvódás nem az a betegség, aminél sok idő lenne kipróbálni bármit is, ami nem biztos. Először is tisztázni kell a felfúvódás okán túl annak formáját is. Jár-e az előgyomrok helyzetváltozásával, vagy sem? Nem is biztos, hogy bármit le tud nyelni a félrenyelés veszélye nélkül. Ilyen esetben azonnali állatorvosi beavatkozásra lenne szükség.
Biztos nem fog fázni, főleg ahogy a mostani kánikulákat nézem. Amúgy érdemes szoktatni, azaz egyre hosszabb ideig kiengedni. Télen be lehet engedni több időre, vagy egy kinti vackot készíteni hideg esetére. Elcsavarogni nem szoktak, főleg, ha ivartalanítottak. Egyébként szerintem egy cica jobban feltalálja magát a kertben, mint a lakásban. Dr Fekete Richard
Valószínűleg a fő ok az volt hogy az önök kutyája pórázon volt és így nem tudott megfelelően kommunikálni, kitérni, menekülni. Természetes az esetet követő reakció. Egyetlen leghatékonyabb módszer, hogy a kutyát újra szocializálni kell a nagy testű fajtársaival szembeni találkozásokra. Sokat kell vinni idegen, de jól szocializált és kontrollálható kutyák társaságába, ahol szabadon, pozitív élményeket kell szereznie a kutyának.
Lehet hogy beszorult az első kölyök. Állatorvos adhat ellést megindító injekciót.
A fiókák fejlődéséhez ásványi anyagok, állati eredetű fehérje szükséges. A természetben ezt a madarak rovarok fogyasztásával oldják meg. A madarász lágyeleséget etet ilyenkor. A reszelt főtt tojás-sárgarépa keveréket csipetnyi kalcium-foszfor tartalmú ásványi anyag készítménnyel, darált háztartási keksszel meghintve szokás a madarak elé tálalni, de lehet kész lágyeleséget is kapni a szaküzletekben. A lágyeleségnek része lehet legtöbb szezonális gyümölcs, rizs, uborka, stb. is. Mivel romlandó, így naponta akár többször is el kell távolítani a maradékot. Az előkészített tojásos lágyeleséget, hűtőszekrényben legfeljebb két napig lehet tárolni. A fiókaneveléssel jelentősen megnövekedik a folyadékigény is, így fokozottan kell figyelni az ivóvíz mennyiségére és tisztaságára. Amelyik tojás nem kel ki azt a szülők előbb-utóbb félrelökik, eltávolítják a fészekből. Ha madarakat nem zavarja a fészekkontroll, úgy akár a gazdi is elveheti a tojást, amennyiben az biztosan nem kel ki és veszélyezteti a kikelt fiókát (mozgását akadályozza, illetve a tojásba belepusztult embrió káros baktériumokat terjeszthet).