4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
A törpehörcsögök valóban szinte egyáltalán nem isznak vizet, a folyadékot lédús, friss, vegyszermentes zöldfélékkel tudjuk számukra biztosítani. De nyáron, nagy melegben, vagy ha egy-két napig nem tudjuk őket ellátni friss zöldséggel, önitatót is használhatunk. Az itatóedény tisztaságára azonban fokozottan ügyeljünk és azt jó minőségű, de mindenképpen "buborékmentes" ásványvízzel töltsük fel. A törpehörcsögöknek is szükségük van megfelelő mennyiségű mozgásra és szórakozásra. Nem tartom valószínűnek, hogy kis kedvence halálát a túlzásba vitt mozgás okozta volna.
Ha továbbra is ilyen változatos életet biztosítanak "kis tigrisük" számára és szinte családtagként kezelik, nem valószínű, hogy rombolni, unatkozni vagy szomorkodni fog. A felnevelése során ügyeljenek a következetességre. Fontolják meg az ivartalanítását, amit már az ivarérettség elérése előtt javasolok elvégeztetni.
Feltételezem, hogy a túl korán választották el az anyjától, így nem volt módja elsajátítani a "cicabeszédet." Szerencsére, mint ahogy azt helyesen megfigyelte, testbeszéddel is ki tudja fejezni magát, tehát pl. ha éhes, odaül a tálja elé és magukra néz. (Nagyon helyes lehet...) Tanácsom, hogy beszéljenek sokat hozzá. Nem azért, hogy emberi beszédre tanítsák, hanem hogy megszokja a kommunikáció e formáját is. Ha lehet, vigyék időnként baráti cicatársaságba! Olvass tovább! Így kommunikál a cicánk a farkával Hogyan gondozzuk a cukorbeteg macskát?
Mindenképpen meg kell várni, hogy teljesen tünetmentes legyen az előző teki, majd egy alapos takarítás, fertőtlenítés (terrárium, tárgyak stb.) és 1-2 hetes újabb várakozás után lehet őket összeengedni.
A tünetek alapján a macskának gombás bőrbetegsége van. Ez emberre is átterjedhet, ezért mielőbb vigye orvoshoz. A betegség egyébként jól kezelhető és ahogy növekszik a cica, könnyebben gyógyul.