4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Ha tényleg nem nagy a köldöksérve (ezt nézesse meg állatorvossal!) várhat a műtét vagy talán nem is szükséges. A beavatkozás egy altatással járó kisebb műtét, aminek nincs semmiféle későbbi következménye. Az ár állatorvosfüggő, általában: 9-15 ezer Ft körüli. Dr Fekete Richard
A madaraknak az a normális állapot, ha különnemű társat kapnak. Ezzel elkerülhető az esetleges veszekedés, a szaporodásra odú hiányában nem sok az esély. Az összeszoktatás idejére nagyobb odafigyelést igényelnek, mivel nem az új lakó életkora, vagy ivara miatt szokott kialakulni az első verekedés, hanem a terület birtoklása okán. A fiatal madár könnyebben beilleszkedik, mint egy idősebb, ivarérett példány. Ivarérett tojó érkezése könnyebben indít be szaporodási-költési ingereket a hímben, mint egy fióka társasága.
A kagylók a vizet megszűrve táplálkoznak, tápláltságuk ezért a vízben lebegő tápláléknak alkalmas anyagok mennyiségétől függ. Szájüregükhöz közel juttatott, vízben feloldott spirulina-tablettával és egyéb apró lebegő szemcsékké váló eleségekkel lehet próbálkozni. Aljzat téren az iszap és homok között nincsen sok különbség, a lényeg, hogy be tudják ásni magukat, a kemény, kavicsos aljzatot a tavikagyló nem kedveli. Mivel a tavikagyló lárvái parazitaként viselkednek a halakon, nem ajánlott halakkal együtt tartani őket.
Először is ki kell deríteni, nincs e valamilyen betegség, vagy egyéb kóros állapot ( pl parazitás fertőzöttség) a rossz kondíció hátterében. Ha ilyen nem található, akkor jöhetnek az étvágyfokozók, vitaminok, jobb minőségű, nagyobb mennyiségű takarmány. Több olyan kutyatáp is van forgalomban, amik a Friskies-nél és a Darling-nál jobb minőségűek. Másrészt a testnagyságot és alkatot jelentős részben örökletes tényezők befolyásolják, ezeket nem tudjuk befolyásolni Az, hogy a száraztápot, vagy a házikosztot szereti jobban, nagyrészt megszokás kérdése, de azért elképzelhető, hogy egy tál gőzölgő csirkenyak csábítóbb, mint a száraz bogyók. :-)
Az első fedezés kutyák esetében is fájdalmas lehet, ezért lehet, hogy a kan próbálkozásait a szuka mintegy "csírájában elfojtja". A kan péniszvérzését meg kellene mutatni egy állatorvosnak, rejtett helyen is lehet sérülés. Ha nem sikerül összeszoktatni őket és mindenképpen kiskutyát szeretnének a mesterséges termékenyítést javaslom.