4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Azokban a macskákban, amelyek sok szőrt nyalnak és nyelnek le magukról, a szőrcsomók hányása akár mindennapos jelenség is lehet, ami miatt nem feltétlenül kell pánikba esni. A szőr felpuhítására, feloldására ma már sokféle szer áll rendelkezésre, ezek jó része nem a kihányást segíti elő, hanem a szőr hátrafelé történő távozásában segít. Vannak cicák, akiknek szinte folyamatosan kell adni ilyen pasztákat egész életükben. Az viszont egy egészen más kérdés, hogy mi van akkor, ha a gyomorban megreked egy nagyobb szórgombóc, amit már ilyen módon nem lehet onnan eltávolítani. Ilyenkor valóban szóba jöhet a műtét lehetősége, de azt, hogy kell-e és mikor operálni, csak nagyon alapos mérlegelés után, a cica állapotát, tüneteit figyelembe véve kell és lehet eldönteni . Ezt csak a kezelőorvossal szoros együttműködésben tudják megbeszélni, így interneten át biztosan nem!
Próbáljuk meg, hogy két napig a répa helyett olyan zöldfélét kap a malac, ami nem festi meg a vizeletét, például paprikát, kígyóuborkát, sütőtököt vagy petrezselyem zöldjét! Ha ezután is észleli a tünetet, forduljon állatorvoshoz, mert elképzelhető, hogy vértől színeződik a malacka vizelete, amit elsősorban vese- vagy húgykő/homok okozhat.
Sajnálom a kis sünit. Valóban lehetnek testvérei a szabadban. Egy 200g-os süni Keleti sünnél kb 5-6 hetes lehet ( saját tenyésztett sünimnél ez már jó súly egy 8-9 hetesnek de ők törpesünik ). Nem biztos, hogy valóban elválasztódtak a mamától hanem történhetett vele valami és magukra maradtak. Mindenképpen segítségre van szükségük. Hogy mi baja lehetett a kicsinek nem tudom, talán leeshetett valahonnan, vagy egy állat ( kutya, macska stb ) megróbálhatta kibontani. A púposság arra is utalhat, hogy eltörte valamijét. A gondozásra vonatkozóan: kell alá szalma, forgács, macska alom egy kis alomtálcába. A süni laktóz érzékeny nem szabad nekik tejet adni. Ehetnek, halat, húst, zöldséget-gyümölcsöt. Száraz macskatápot felnőttnek valót. Alutasakos cica kaját felnőttet. A kemény tojást is nagyon szeretik. Esetleg oda lehet adni vadasparknak vagy állatkertnek akik tudják, hogyan kell szakszerűen bánni egy vad sünivel és amikor megerősödött vissza kell engedni tavasszal a természetes élőhelyére. Esetlegesen le lehet féregteleníteni ( óvatosan mert nem minden jó nekik sok féregtelenítőtől elpusztulhatnak ). A spot on készítmények a legjobbak. Ha kullancsos ( a sün nagy kullancs gazda ) azt ki kell szedni belőle. Sok szerencsét, remélem a testvérei jól lesznek.
1, A nyuszi nem húsevő így nem lenne gond az egyszerre kieresztéssel sem, de külön talán jobb. Zavarni biztosan nem zavarják egymást. Valószínű tudomást sem vennének egymásról. Egy hasonló tapasztalat van: nyuszi a padlón, madárka a karnison és a plafon fele repülve, nem is hederítettek egymásra. 2, A sokat kiengedett nyuszinak is minimum 100x50 es ketrecre van szüksége. Kisebbe ha betesszük az alomtálcát, etetőtálat alig marad hely a nyuszinak.
Sajnos túl kevés az információ a kutyusán látott tünetekkel kapcsolatban, így nem tudok érdemben segíteni, csak javasolni tudok bizonyos vizsgálatokat melyek közelebb vihetik az orvost a diagnózishoz.. Az összeeséseknek számos formája és oka létezik, pl. nem tudom hogy tiszta marad-e a tudata, vagy átmenteti tudatzavar is jelentkezett, az oldalára borult vagy csak a végtagok átmeneti gyengeségéről van szó. A tünetek lehetnek agyi vagy keringési eredetűek. ilyen esetekben , azonnali vérvétel javasolt és szív-ultrahang vizsgálat, csak ezen leletek, valamint a belgyógyászati és a neurológiai vizsgálatok eredményének összevetése alapján állapítható meg a diagnózis és az ennek megfelelő terápia. Ezen vizsgálatok hiányában csak találgatásokra vagyunk ítélve az ilyen típusú tünetcsoportokkal kapcsolatban.