4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Nem biztos, hogy beteg a kígyó. Vedlés közeledtével a kígyók szeme elhomályosodik, szürkévé, opálossá válik. Ilyenkor a régi és a képződő új bőr között ún. vedlési folyadék halmozódik fel, ami az elszíneződést okozza. Ennek során a kígyók rosszabbul látnak és gyakran elvonulnak a rejtekhelyükre. Sokszor a táplálkozást is beszüntetik. Ha mindkét szemén jelentkeztek a leírt tünetek, úgy elképzelhető, hogy vedléshez készül. Ez természetes jelenség. Ha csak az egyik szemén tapasztalható a probléma, úgy nagy valószínűséggel valamilyen sérülés érhette a kígyót, ami állatorvosi ellátást igényel.
A hasmenés többféle betegség tünete is lehet (bélgyulladás, táplálék intolerancia, paraziták, stb.). Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi van a háttérben. Ehhez szükség lehet bélsár- és vérvizsgálatra is. A legjobb, ha felkeresik a kezelő állatorvost.
A lakásokban tartott papagájok vedlése általában folyamatos tollváltás, de előfordulnak intenzívebb időszakok is. A jelen tollhullás oka is ez lehet. Amennyiben a madár kóros mértékben, nagyobb egybefüggő testfelületen kopaszodni kezdene, akkor forduljon állatorvoshoz.
1./ nem késő 2./ nagyban hozzájárulhat a kutya jelenlegi szexuális indíttatású viselkedésének enyhüléséhez, de nem egyedüli megoldás 3./ nem
A könnytől gyakran lesznek barna foltok más kutyusokon is, főleg akkor feltűnő ha a blöki fehér szőrű. Ezt vagy rendszeresen eltávolítod valamilyen speciális termékkel. Jó ha oldja egy kicsit zsírt is. Itt találsz több ilyen terméket: http://www.selbruha.hu/webbolt.php?k_csop=42 Vagy lehet kapni már gyógyszert is erre. Egy állatorvos honlapján olvastam erről a szerről. Azt tudom, hogy kúra szerűen kell adni nekik, de nem tudom,hogy valóban jó-e. Állítólag nincs mellékhatása, segít lebontani azokat az anyagokat a könnyben, amik befestik a bundát. Sosem találkoztam még vele, de állatorvosoknál már elvileg lehet kapni. A nevére sajnos nem emlékszem.