4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!