4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
Kiszámíthatatlan, milyen időjárás lesz februárban. Szerintem hiba volt nem megfelelő helyen keltetést engedni. A fényre szükségük van a fiókáknak, így értelmetlen a "lesötítés" megfogalmazás. Ha a ketrecek ajtaja, nyílásborítása például polycarbonát lemez, az biztosítana némi szigetelést és kellő mennyiségű fényt is beengedne. A madárházba akkor lehet kiengedni a fiókát, ha már teljesen kitollasodott, önállóan el tudja hagyni a fészket és lehetősége van a hideg elöl vissza is húzódni.
Általában az ásványianyagok elégtelen mennyisége okozza a rossz szokás kialakulását, így megelőzni egyszerűbbn, mint kezelni. Lehet próbálkozni gipsztojással, aminek feltörési kisérlete hiábavaló, így hátha leszokik a tyúk a tojástörésről. Az esetek többségében, viszont drasztikusabb beavatkozásra van szükség. A csőrgyűrű használata meggátolja, hogy a tyúk teljesen össze tudja zárni a csőrét, így ez a legbiztosabb és leghumánusabb módszer. A csőrkurtítás nagyipari módszerekkel maradandóan kurtítja a felső csőrkávát, Házilagos megoldásaival, például körömcsipesszel visszavágni a csőrt a benne futó vérérig, a szaruanyag regenerálódni képes. Hátránya, hogy sok esetben újra és újra meg kell ismételni a műveletet.
A papagájok színezete éveken keresztül "érik", így egyre élénkebb színek,árnyalatok jelenhetnek meg rajta. Ha egyre több az új fehér toll az viszont valóban olyasmi jelenség,mint az őszülés, vagyis hiányos a pigmentáltságuk. A melaninhiány okozója valószínűleg nem a madár idősödése. Valami sejtroncsoló tényező okozhatja, hogy nem jut festékanyag a tollba. Talán mosószer, vagy más vegyianyag okozta mérgezés, de a pontos diagnózist laporvizsgálat tudna adni. A hullámossal egy légtérben ne működjön légfrissítő dezodor, ne találkozzon a konyhai gőzökkel, a kalit és az edények tisztításához hipo-klorit hatóanyagú vegyszereket haszáljon, majd alaposan öblítsen mindent át. Kerülje az olyan táplálékokat, amiknek összetétele mesterséges anyagokat tartalmaz. Vagyis mindazt, ami a májat károsíthatja.
Kedves Eszter, ha Cirmi bolhás, annak az az oka, hogy kint mászkál és a többi macskától nagy eséllyel elkapja. Próbáld ki Frontline-t, hátha beválik.
A képek alapján mindkét madár tojó. A tarka (a lutínó szín sárga és fehér jegyű, a szem piros) szárnyán 4 sorban is látszik az a bizonyos pettysor, A szürke madár pofaszínezete nem olyan tiszta, konturos szélű fehér alapú, mint egy kifejlett hímé. Fentiektől még fiókatollazatú hímek is lehetnének, viszont a farktollak egyértelműen keresztcsíkozottak(mindkét madárnál), ami csak a tojókra jellemző.