4701. Adakozó Kedd (Giving Tuesday) van, a Black Friday kis tesója
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
A célja, hogy az állampolgárok tudatosabban álljanak a társadalmi problémákhoz, és fejlessze az adományozás és a civilszervezetek támogatásának hagyományát.
Stadionépítés után itt a ménesbirtok biznisz? A kormány és az agrártárca kiemelt célja, hogy a magyar lótenyésztés ismét a világ élvonalába tartozzon - mondta a földművelésügyi miniszter szombaton Bábolnán.
Sokan ajándékoznak karácsonyra cicát, tengerimalacot vagy éppen vadászgörényt, az ünnepek elmúltával azonban csaknem minden ötödik ilyen kisállat újra az állatkereskedésben, rosszabb esetben az utcán vagy élhetetlen körülmények között találja magát. A Tengerimalac-védő Egyesület összegyűjtötte, mely kérdések őszinte megválaszolásával találhatja meg az ideális házi kedvencet, amely akár hosszú évekre a család részévé válhat.
Fehércsőrű búvár egy Magyarországon eddig még soha nem látott madárfaj első példányát figyelték meg a balatonföldvári mólónál december 3-án budapesti madarászok.
A NEO Magyar Segítőkutya Egyesület nevéhez köthető az a mesekönyv, amelynek célja a gyerekek fogyatékosságok iránti érzékenyítése. A Kuku és barátai – Ismerjük meg közösen a segítőkutyák világát! című könyv látássérültek számára elérhető változatát november végén mutatták be a Vakok Iskolájában.
T. Emese! Mindenképpen szükség lesz a laborvizsgálatra, mert anélkül csak találgatni lehet. Ilyen hosszan tartó lázat sokszor okoz még autoimmun betegség, de néha egyéb vírusos betegség is amire nem hat az antibiotikum. Esetleg vérben élő egysejtű élőlények. Megértem aggodalmát, siessenek a laborvizsgálatokkal. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
T. Gazdi! Remélem még jól van a cicája, mert elmúlt már pár nap az eset, és a megkeresés között. Számtalan betegséget terjesztenek a patkányok, ezek közül néhány halálos kimenetelű , pld.: Aujeszky -betegség ( álveszettségnek is hívjuk), de nem túl szerencsés, ha "csak " egy Leptospirózist kap el házi kedvence. Szerencsésebb esetben Salmonellózis, vagy egyéb bélpatogén kórokozó lehet a fertőző forrás. Ezek ellen nincs megelőző védőoltás, de amint tünetek jelentkeznek kezelni kell a kórelőzmény ismeretében. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Látatlanban valóban nem lehet nyilatkozni. Az élő madarak esetén röntgen, ultrahang, haloknál a boncolás mutathatja ki a problémát. Belső sérülés, vagy akár a történtek miatti stressz (szív leállás) is végezhetett a fiókával.
A növény lovakra kifejezetten mérgező, de más álltok is érzékenyek lehetnek rá, így nem javaslom az etetését.
Kedves Noémi! A körömágy gyulladása jellemzően sérülés következtében alakul ki úgy, hogy általában beakad a karom a járda repedéseibe, bútorszövetbe... Ritkábban kialakulhat vitaminhiány miatt is. Lehet korábbi sérülés, például rosszul gyógyuló törés miatt kialakuló sipoly is a háttérben, ebben az esetben nem a körömágyat, hanem az alapokot kell kezelni. Tehát, ha néhány nap alatt nem javul jelentősen, érdemes állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős