4711. Helyes karácsonyi reklám: trambulinoznak a vadak
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
A fény- és zajszennyezés negatív hatással van a városi környezetben élő vörösbegyek énekére és viselkedésére Nagy-Britanniában.
A haltani társaság honlapján októberben elindított közönségszavazáson több mint ötezren voksoltak, a harcsa került ki győztesként.
Néhány tanáccsal szeretnénk megkönnyíteni a gazdik helyzetét, így a szilveszteri petárdázás után. Mit tegyünk, ha találtunk egy kutyát vagy ha a miénk veszett el?
Nem kellett sokáig várni az év első újszülöttjére. Santana nevű nőstény zsiráfunk ugyanis már január elsején egy életerős borjúnak adott életet. Az újszülött kora délután jött a világra.
Miután fiatal kutyáról van szó, nem lenne helyes itt találgatni, mindenképpen az lenne a jó, ha mielőbb megmutatná állatorvosnak!
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.Elképzelhető,hogy bőrdaganatról van szó,de a bágyadtság miatt egy általános kivizsgálásra is szükség lenne.
Kalcium-tablettát vásárolj kutyádnak, nagyobb állateledel-boltokban biztosan megtalálod, a vitaminoknál keresd! Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az igaz, hogy ebben az életkorban a hasmenéssel járó problémákat nem szabad elbagatelizálni, mert annak akár súlyos következményei lehetnek, de azért nem kell minden hasmenéses baj esetén azonnal a legrosszabbra gondolni. A vírusos fertőzések esélye ilyenkor nagy, de egy egyszerű gyomorrontás is okozhat ilyesmit. A kiskutyák új gazdihoz kerülésekor egyébként is szükség van 2-3 napra az alkalmazkodáshoz. Ha a kiskutya a hasmenést leszámítva egyébként élénken viselkedik, és hajlandó enni is (valamnt nem hány), akkor ezt valami diétával lehetne a legkönnyebben helyrehozni. Javaslom, adjanak neki péppé összetört csirkenyakat ragacsosra főzött rizzsel összekeverve (2/3 rész pépes nyak+1/3 rész főtt rizs). Ez már nagyon sokaknak segített!
Kevés mennyiségű csipa és tüsszögés még nem a világ vége, de ha ez sűrűbben fordul elő,akkor mindenképp vigye orvoshoz,mert komolyabb problémák bevezető jele lehet. A wc-re szoktatást ecet segítségével lehet megpróbálni. Ha az alomtálcán kívül pisil a nyuszi, azt rögtön fel kell takarítani,illetve a pisis almot a wc-be lapátolni. A feltakarítás után az adott helyet ecettel is át kell törölni,hogy ne érezze máshol a vizelet szagát,mint a wc-n. Nálam ez ecet szaga vált be,amit nem igazán kedvelnek, de ezzel nehéz leszoktatni a rágásról. A megoldás inkább ,az ha valami mással le tudja foglalni magát. pl.: wc papír karton gurigája betöltheti ezt a funkciót.