4711. Helyes karácsonyi reklám: trambulinoznak a vadak
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
A fény- és zajszennyezés negatív hatással van a városi környezetben élő vörösbegyek énekére és viselkedésére Nagy-Britanniában.
A haltani társaság honlapján októberben elindított közönségszavazáson több mint ötezren voksoltak, a harcsa került ki győztesként.
Néhány tanáccsal szeretnénk megkönnyíteni a gazdik helyzetét, így a szilveszteri petárdázás után. Mit tegyünk, ha találtunk egy kutyát vagy ha a miénk veszett el?
Nem kellett sokáig várni az év első újszülöttjére. Santana nevű nőstény zsiráfunk ugyanis már január elsején egy életerős borjúnak adott életet. Az újszülött kora délután jött a világra.
A leírt tünetek sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom. Tanácsom, hogy keressen fel vele egy homeopata állatorvost, aki majd a szükséges kiegészítő vizsgálatokat (vér, UH, stb.) is elvégezteti. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál. Megtisztelne, ha tájékoztatna az eseményekről.
A bőrbetegség neve: hot-spot, ami angolul annyit tesz forró folt, magyarban is ezt használjuk rá. Általában bakteriális eredetű bőrgyulladás, amely kiváltója valamilyen helyi bőr-ellenállását csökkentő tényező, pl. megázás, fürdés, nyalogatás. Esetleg contact allergia is lehet a háttérben. Javaslom a kutya időszakos gyógysampoonos fürdetését, főleg abban a periódusban amikor várható a jelentkezése. Használható samponok: LACTODERM, MELADERM, ezek állatpatikákban kaphatók. Így talán megelőzhető!
Ilyen tüneteket leggyakrabban gombásság és atkásság okozhat, ezért komplex kezelésre van szükség (injekció, megfelelő gombaellenes készítmények, vitaminok). Azt javaslom, hogy vigye a hörcsögöt állatorvoshoz!
Nagyon valószínűnek tartom, hogy a neonhal uszonyrothadásban szenved! Ezt a betegséget azok a baktériumok okozzák, amelyek minden akváriumban jelen vannak! Egészséges halakat nem fertőzhet meg a betegség, csak a gyengébb egyedeket. Valószínűleg a beteg halakat stressz éri nap mint nap, vagy pedig az akvárium kissé túlzsúfolt! Az akvárium vizét, egy bizonyos "Sera Baktopur Direct" elnevezésű szerrel kell rövid időn belül kezelni! A kezelés 4-5 hét alatt teljesen rendbehozza a beteg egyedeket.
A csőr szarukávájánál és a lábon élősködők előfordulhatnak a papagájon. Ez vezet pl. az ún. meszes láb kórképhez. Helyi ecseteléssel kezelhető, de javaslom, hogy vigye orvoshoz.