4711. Helyes karácsonyi reklám: trambulinoznak a vadak
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
A fény- és zajszennyezés negatív hatással van a városi környezetben élő vörösbegyek énekére és viselkedésére Nagy-Britanniában.
A haltani társaság honlapján októberben elindított közönségszavazáson több mint ötezren voksoltak, a harcsa került ki győztesként.
Néhány tanáccsal szeretnénk megkönnyíteni a gazdik helyzetét, így a szilveszteri petárdázás után. Mit tegyünk, ha találtunk egy kutyát vagy ha a miénk veszett el?
Nem kellett sokáig várni az év első újszülöttjére. Santana nevű nőstény zsiráfunk ugyanis már január elsején egy életerős borjúnak adott életet. Az újszülött kora délután jött a világra.
A székletmintában minden bizonnyal találtak valamit, ezért szerepel az enrofloxacin a leleten. Ez valószínűleg arra való utalás, hogy a talált kórokozó erre az antibiotikumra érzékeny. Azaz minden bizonnyal ilyen hatóanyagú készítményt kell az állatnak adni a labor szerint. Amúgy a székletminta mellett - ebben a korban már - érdemes lett volna vérvizsgálatot is végeztetni. Az emésztőcsatorna kontrasztanyagos röntgen vizsgálata is hasznos lehet. Azon túlmenően, hogy kideríthető vele egy esetleges részleges elzáródás, vagy idegen anyag jelenléte, a kontrasztanyag önmagában is javítani szokott az ilyen állapotokon. A hányadékban látható sárgás színű váladék valószínűleg nem epe, hanem gyomorsav.
Számos dolog okozhatja, pl. idegrendszeri vagy egyéb testi elváltozás, de egy egyszerű hiszti is lehetett. Ha többször előfordul, mindenféleképp forduljon orvoshoz, mert szükséges kivizsgálni a kiskutyát.
Számos dolog okozhatja, pl. idegrendszeri vagy egyéb testi elváltozás, de egy egyszerű hiszti is lehetett. Ha többször előfordul, mindenféleképp forduljon orvoshoz, mert szükséges kivizsgálni a kiskutyát.
Ez sok mindenre, és bármire utalhat. Akár betegségre is. De ezt így nem lehet eldönteni. Tessék vele elmenni egy állatorvoshoz, aki majd megvizsgálja és ennek alapján talán tud majd valami konkrétumot mondani.
Nem hiszem, hogy kóros lenne, ha nincs más egyéb tünet (pl. vizelési inger, véres vizelet stb.). A biztonság kedvéért egy állatorvos kollegát keressen fel vele...