4711. Helyes karácsonyi reklám: trambulinoznak a vadak
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
Trambulinozni jó buli, úgy látszik tudják ezt az állatok is. Nézd csak!
A fény- és zajszennyezés negatív hatással van a városi környezetben élő vörösbegyek énekére és viselkedésére Nagy-Britanniában.
A haltani társaság honlapján októberben elindított közönségszavazáson több mint ötezren voksoltak, a harcsa került ki győztesként.
Néhány tanáccsal szeretnénk megkönnyíteni a gazdik helyzetét, így a szilveszteri petárdázás után. Mit tegyünk, ha találtunk egy kutyát vagy ha a miénk veszett el?
Nem kellett sokáig várni az év első újszülöttjére. Santana nevű nőstény zsiráfunk ugyanis már január elsején egy életerős borjúnak adott életet. Az újszülött kora délután jött a világra.
5 hetes kor körül a kölykök már kóstolgatják a szilárd táplálékot is. Ha pedig az ízlik nekik, akkor képesek a kelleténél nagyobb mennyiséget is elfogyasztani, ami puffadáshoz, hasfájáshoz vezethet. Súlyos esetben feltétlenül érdemes állatorvoshoz fordulni. Ha nem súlyosak a tünetek, akkor a további táplálék felvétel megakadályozása, enyhén citromos vagy ecetes víz itatása segíthet.
A szőrhiány lehet bőrgyulladás vagy gombásodás következménye is. Pontosabbat bőrkaparék vizsgálattal lehetne mondani. A kezelés a vizsgálat eredményétől függ.
Bizonyára történt valami a kutyával, érhette valamilyen külső inger, - aminek hatására megváltozott a viselkedése- mert az ilyen jellegű változás nem lehetséges kiváltó ok/okok nélkül. A kutya testbeszéd jeleinek ismeretében, a gazdival közösen megfelelő módszerek alkalmazásáról lehet dönteni, amelyek csökkenteni tudják a leírt tüneteket.
Miután nem történt laboratóriumi vizsgálat, csak találgatni lehet, hogy mi okozta az állat elhullását. A tünetek alapján gyomor-bélgyulladás alakult ki. Azt azonban, hogy ezt fertőző betegség (pl. parvo) vagy mérgezés okozta, már nem fogjuk megtudni. A parvo a rendszeres oltásoknak köszönhetően már valóban ritkán előforduló betegség - én már évek óta nem találkoztam vele. A táplálkozási anomáliákból adódó problémák kölyökkorban igen gyakoriak. A hányás és hasmenés következtében kialakuló gyors kiszáradás pedig gyors halálhoz vezet. A mérgezések (pl. többé-kevésbé mérgező növények megrágása, lenyelése) kölyökkorban sokkal súlyosabb problémát okoznak, mint felnőtt állatoknál. Gyakoriságuk meglehetősen változó. A kölykök hajlamosak arra, hogy környezetükben mindent megrágnak (mint ahogy az ember gyereke is mindent a szájába vesz). Gyakran emészthetetlen, és ártalmas dolgokat is.