4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Mielőbb látnia kellene a kutyát egy állatorvosnak. Az agyrázkódás ugyanis az agynak egy olyan sérülése, melyet a testet vagy a fejet ért hirtelen ütés vagy ütődés okoz. A koponyát ért erőbehatás után az agy működésében zavar áll be, rövidebb eszméletvesztés tapasztalható. Egyeseknél teljesen egyértelműen mutatkoznak az agyrázkódás tünetei (hányinger, hányás, fejfájás, szédülés stb.), míg másoknál nem. Előfordulhat, hogy az agyrázkódás súlyosabb következményekkel jár, ezért feltétlenül orvosi kivizsgálást igényel.
Sajnálom, de ilyen esetről így a távolból valóban nem lehet megfelelően véleményt mondani. A fennálló hányásos állapotnak egyébként sokféle oka lehet, ezeket kell a különböző vizsgálatokkal kizárni vagy beigazolni. A veseelégtelenség tipikusan öregkori állapot, és egy bizonyos szint után a hányás jellemző tünet lehet. De mivel csak annyit írt a veseértékről, hogy az "kicsit magasabb volt", így nem tudom megítélni, ez vajon mennyire indokolja ezt az állapotot. Sajnos arról sem írt, hogy eddig született-e valamiféle feltételezett diagnózis, ill. mi volt az állatorvosok véleménye. Azt gondolom, ha ők enyi vizsgálati eredmény után nem boldogulnak az esettel, akkor tovább kell állni, és másik állatorvost vagy rendelőt kell keresni, hátha ott sikeresebben rakják ki ezt a "puzzle"-t.
Kedves Gazdi! Ha gyakran kell kinyomni a bűzmirigyet, mert az nem ürül magától, és híg, világos színű a váladék, akkor a Causticum CH9 és a Silicea CH9 segíthet. Adagolás: az első héten napi 3x, a második héten napi 2x. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Olvasónk. Azonnal vigye a cicát állatorvoshoz! Ritkán fordul elő a macskáknál epilepszia, de talán itt pont erről van szó. Ne halogassa!
Üdvözlöm! A fülvégek sebesedését leggyakrabban a legyek folyamatos csípése okozza, bár ritkán komolyabb megbetegedés jele is lehet. A legyek elleni védekezés a környezeti gyérítést és az állat külsőleges kezelését is magába kell hogy foglalja. Kaphatók kifejezetten ilyen sebekre alkalmazható kátrányszerű oldatok is, de hámosító kenőcsök is használhatók, mint a Charmil. Sokszor csak a kitartó, rendszeresen ismételt, komplex rovarellenes védekezés vezet eredményre. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu