4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Gazdi! A leírása alapján nagyon nehéz eldönteni, hogy a kutyusán látható tünetek hátterében milyen ok állhat. Önmagában a remegés és a nyüszögés fájdalomtünet is lehet kutyán. A két alkalommal rohamszerűen, spontán induló jelenségek jelezhetnek valóban epilepsziás rohamot, úgynevezett emocionális roham formájában. Mindenképpen azt javasolnám, hogy vizsgáltassa ki a kutyusát az állatorvosánál. Egy vér- és belgyógyászati vizsgálattal kéne indítani, hátha sikerül megtalálni a fájdalom okát. Ha a levelében leírt tüneteken kívül egyéb szokatlan jelenségeket is tapasztal, esetleg negatív vizsgálati eredmények mellett, egyéb információk érdekében keressen fel az epilepszia diagnózisának megerősítése vagy diagnózisa érdekében. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Több kutya együttes tartásáról szóló írásom letöltheti a honlapomról: http://www.4tappancs.hu/download/publ02.pdf 1 vagy 2 kutya ivartalanításával további nagy lépéseket tehetnek az esetleges konkurencia és dominanciaharcok elkerülése vagy enyhítése érdekében.
Kedves Gazdi! Reméljük nem, de 24 óráig figyelni szükséges! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Óvatosan le kell fűrészelni a zavaró részt. Ha nem biztos a dolgában, akkor azért érdemes állatorvossal végeztetni a beavatkozást!
Nem tudom milyen kezelésekkel próbálkoztak eddig. Esetleg miliáris dermatitise lehet a leírtak alapján, de érdemes lenne bőrkaparék vizsgálatot kérni, ha még nem volt, mielőtt kezelést kapna erre a bőrbetegségre.