4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Igen, létezik ilyen készítmény, mely a kankutyák ún. szatirizmusát csökkenti. Ez egy hormontabletta, a neve OVARID. Állatorvosi rendelvényre kapható patikákban, de ajánlatos az állatot előtte kivizsgáltatni (máj-, vesefunkció, esetleges dagantok), ugyanis bizonyos betegségek, például daganatok esetén nem ajánlott alkalmazni. A másik módszer a sima nyugtató adagolása (Sedalin paszta/tabletta). Természetesen az ivartalanítás a legegyszerűbb megoldás, de nyilván ezt nem kívánják.
A fiatal teknősök hátsó része (az ivarnyílás felett) mindig puha és rugalmas! Ez kezdeti időben teljesen természetes. Ha már idősebb, 1 éves teknősről van szó, akkor vitaminok adagolását ajánlom.
A macskáknál az ivarzásra a bagzás szót használjuk. Az említett cicusnak teljesen normális a ciklusa. Sajnos ők ún. szezonális polioestruszos állatok, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, ha nem találkoznak kandúrral! De nem kell feltétlenül pároztatni! Létezik tablettás fogamzásgátlás vagy injekciós készítmény, de én az ivartalanítást ajánlom. NEM KELL FELTÉTLENÜL SZÜLNIE ELŐTTE!
A fülporc még erősödhet. Ajánlatos a megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatom van a KORVIMIN arthro por adásával. Állatpatikákban kapható.
A talajban lévő víz magasabb hőmérsékleten elpárolog, tehát ez teljesen természetes. Este ki lehet húzni a teknősök fűtőjét, ha a szoba hőmérséklete magasabb, mint 20°C (természetes élőhelyükön is esténként lehűl a levegő 22-24°C-ra)!