4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
A leírás alapján tüzel.
Ha a madár tünetének okozója tojásvisszatartás, akkor azt kloákába juttatott paraffinolajjal, szükség esetén kimasszírozással, vagy oxitocin injekcióval lehet kezelni, Hozzáértő madarász, vagy állatorvos felkeresése indokolt!
Kedves Érdeklődő! Természetesen lehet, minden gyümölcsfa ága (és rügyei) ehetőek a hörcsögök számára (is). Kiváló a cseresznye, alma, meggy, barack, szilva, körte, szőlő (bár nem fa). Ezek valamelyike, vagy mindegyike szinte minden kertes házban megtalálhatóak. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A csőr feletti viaszbőr deformációját az esetek túlnyomó többségében atkafertőzés okozza. Ritkán, de előfordul májfunkció zavar, vagy hormonális probléma jeleként, főként idősebb madarakon. Lokális kezelésként paraffinolajos ecsetelést javaslok, de érdemes lenne visszamenni a kórházba az atka elleni kezelés ismétlése, illetve kivizsgálás(pl. székletminta-vétel baktériumtenyésztéshez) céljából. A kezelést önállóan is elvégezheti Ivermectin spot on light készítménnyel, melyből 2-3 cseppet kell a madár tarkójára cseppenteni. Egy cseppet a fertőzött bőrfelületre is juttathat úgy, hogy az orrlyukakba ne kerüljön.
A babéziózis még az enyhébb esetekben is komoly és súlyos betegségnek számít, már csak azért is, mert hirtelen megfogy a vörösvérsejtek száma, a szétesettekből kiszabaduló melléktermékek pedig megterhelik az anyagcserét. Az étvágytalansága érthető, és még eltarthat akár több napig is. A felépüléséhez megfelelő kezelésre, majd a regeneráció időszakában türelmes ápolására van szükség.