4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Ki lehet húzatni, másik, jobban felszerelt rendelőt kell keresni a környéken, aki vállalja kockázatos altatást is. Üdv
A tünetek okozója egy, a szarurétegben élősködő atkaféle. Megjelenésekor a legegyszerűbb házilagos gyógykezelés, az érintett felület paraffinolajjal való ecsetelése a tünetek elmúltáig. Mivel ez esetben meglehetősen előrehaladott állapotú a probléma így, vagy állatorvost keressen fel, vagy kisállatpatikában szerezze be az Iveremectin light nevű spot on készítményt, melyből egy-egy cseppet ecseteljen szét az érintett területeken, legfeljebb 5-6 csepp mennyiségig. A kalitkát mossa át és a környezettel együtt kezelje le olyan rovarölőszerrel, amely a madarakra nem veszélyes.
A gyógyulófélben lévő apróbb sebek nem valószínű hogy okozói a sántaságnak,inkább a gyors növekedés és a nem megfelelő ásványianyag ellátás lehet a háttérben. Ellenőrizze hogy kap e a csontok növekedéséhez szükséges elegendő mennyiségű és megfelelő arányú kalciumot és foszfort.
Kedves Gazdi! A kutyáknál, főleg a beagle-nél gyakori, hogy öklendeznek, hánynak, az viszont már nem megszokott, hogy utána görcsrohamot kapnak. Mivel önmagában a hányás megemeli a vérnyomást és az agybelnyomást, ennek következtében már kialakulhatnak görcsrohamok. Valóban epilepsziás rohamról van szó, de feltehetően provokált rohamok, melyek az öklendezés és hányás után jelentkeznek. Sajnos nem tudom, milyen gyógyszereket írt fel a kolléga. Ilyen esetekben teljeskörű kivizsgálásra lenne szükség. Ha további segítségre van szüksége, kérem, keressen a kissgabriella@vipmail.hu email címen, vagy 06-1 360-0334-es telefonszámon. Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis. Irány az állatorvos!