4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Kedves Gazdi! A probléma ott kezdődött, hogy gyógynövényes szert alkalmazott, így elszaporodhattak a bolhák a lakásban is.. A Frontline Combo tökéletes (még az Advocate is jó), de nem irtja ki a már egész lakásban elszaporodott bolhákat.. Fontos tehát a környezet bolhairtása is (fekhelye, szőnyeg, kárpitok) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide spray) Az alomanyag cseréje okozhatja ezt a problámát.. Leszoktatásról lehetőségek: • az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre (akár a régire vissza) • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Kedves Érdeklődő! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Ha vesznek malacot, ne szaporítótól, hanem tenyésztőtől vegyék, bizonyosodjanak meg róla, hogy egészséges az állat és megvannak-e az oltásai. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu
Kedves Domonkos! Kérlek olvasd el, hogyan kell tartani a hullámos papagájt: http://www.haziallat.hu/madar/diszmadarak/hullamos-papagaj/1789/ szelídítés: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hullamos-papagaj-nemenek-megallapitasa/12838/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/papagajok-ropkodnek/11662/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hegyi-papagaj-szeliditese/12776/
Kedves Érdeklődő! Nagyon valószínű, hogy tényleg megszúrta valami a pofazacskó belsejét ami begyulladt, és begennyesedett. Egyetlen megoldás ilyen esetben felszúrni az ominózus területet és kinyomkodni belőle az összegyülemlett váladékot. Az állatorvos ezt meg fogja csinálni, de azt nem tudom, hogy fájdalomcsillapítót fog-e adni. Mindenesetre, most ha tudnak pépeset adjanak enni a hörinek, hogy minél kevesebbet kelljen neki rágni, aztán holnap érkezik a felmentősereg. Addig kitartást kívánok Önnek is, és a jószágnak is. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Gazdi! Ez a viselkedés bizony kialakulhat, ha a cica még fiatalon, egy éves kora előtt - lett ivartalanítva. Ilyenkor az ivari mirigyek felső, központi szabályozását végző hormonok, melyek az agyalapi mirigyben termelődnek, némileg átvehetik a nemi viselkedést szabályozó szerepet. Ez nem betegség, - mondhatni természetes. Megértem Önt, hogy ez egy kellemetlen dolog a gazdi szemszögéből. Hogy mit lehet tenni? Nyugtatót nem ajánlok, mert ez nem megoldás, csak egy "zombit" csinálna szegény cicából. A hormonkezelés jöhet még szóba, de annak meg annyi a mellékhatása hosszú távon, hogy szintén nem javaslom. Homeopátiával lehetne még próbálkozni, de ez is csak a felfokozott ivari aktivitást csillapítaná, a természetes ösztönös reakciókat nem. Tehát amivel megpróbálkozhat: Az ilyen kandúrok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicummal és Origanummal lehet szabályozni. A Platinumot hetente egyszer D200-as potenciában kell adagolni. A közbülső napokon pedig Origanum-ot, D6-os potenciában naponta 4x1 adagban. Ha további kérdése van a terápiával kapcsolatban, hívjon nyugodtan: 06 (20) 928-4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.