4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Helyes tartással és takarmányozással. Agámás cikkek >> -Éva
Kedves Anna, az hogy milyen a kutya, csak a gazdán múlik... Ha nme neveli, vagy rosszul neveli, akkor rossz lesz a kutya. Lehet csak unatkozik és mivel nincsenek kielégítve a fizikai és szellemi igényei, - ezt a leírt tünetekkel jelzi. Az agreszivitással kapcsolatban ajánlom a 'Félős és agresszív kutyák' ismeretterjesztő e-oktatási programot: www.4tappancs.net
A két hónapos nimfa már önálló, így a madár vagy nem két hónapos, vagy beteg és ezért nem eszik magától. Az már csak magánjellegű megjegyzés, hogy egy nimfafiókát megszelídíteni kellene, nem pedig kézzel nevelni. Hasmenéses madárnak tilos a zöldeleség, a fürtöskölessel jó úton jár, a táp lehet romlott, vagy rosszul készíti el, például túl híg, vagy hideg. A már kitollasodott papagájfiókának a sűrű langyos táphoz lehetne keverni kissé megpuhított hántolt kölest. A hasmenés jellegétől függően lehet, hogy állatorvosi kezelést igényelne. Nimfás cikkek >>
Kedves Érdeklődő! A papagáj egyen számára összeállított eleséget (megkóstólhatja a görögszénát, de ne legyen napi étel), vegyszermentes gyümölcsöket, kapjon vitamin és ásványianyag kiegészítést, zöldeleséget. Az emberi ételekből fajtól függően ehetnek kevés soványhúst, sajtot, háztartási kekszet (sokan ellenzik, mondván nincs hasznosítható tápanyagértéke, de a papagájok jelentős része szereti, jutalomfalatként etetve nem tudok káros hatásáról). A lényeg, hogy mindenből csak keveset kapjanak, a testtömegüknek megfelelően. Asztali sót, kristálycukrot kerülni kell.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben - ha súlyos hasmenéssel is társult a dolog. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!