4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Sok türelem kell hozzá! Éreztetni kell, hogy fáj nekünk, amit tesz. Rá kell szólni, le kell szidni kissé emelt hangon, esetleg aprót rá is lehet legyinteni az orrára, ha a szó nem segít. Az idegeneket csak úgy fogja elfogadni, ha rendszeresen találkozik a gazdáján kívül másokkal is, akik szintén türelmesek vele, nem félnek tőle, kedvesek fele. Egy idő után megszokja a jelenlétüket, közeledésüket. Jutalomfalatokkal is segíthetjük a "tanulást". Persze azért bizonyos fokú tartózkodás az idegenektől hasznos is lehet.
Szerintem van, kb. egy-két hónapos kezelést mindenféleképpen megér. Ne várjanak azonnali jótékony hatást, csak a hónap elteltével.
Mivel hüllőknél a vesék által kiválasztott vizelet és a bélsár is egy nyíláson távozik (cloaka), ezért előfordul, hogy néha hígabb, néha sűrűbb állagú székletet látunk és a színe is változhat. Így látatlanban azt gondolom, hogy a leírt kétféle széklet is erre utalhat.
Kereskedésekben általában jó minőségű és tisztított homokot lehet kapni és ez törpehöriknek is megfelel, szerintem.
Tudomásom szerint nem, csak ha a teknős feje víz alatt van.