4716. Egy kutya négy élete
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az EGY KUTYA NÉGY ÉLETE igazi, családi film, amely egy kutya szemszögéből mesél az élet örömeiről, a mindennapi nehézségeiről, és az emberi kapcsolatokról.
Az elkövetkező napokra különösen durva téli időjárás lesz jellemző. Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a környezetünkben tartott állatok szenvedése, fagyása.
Afrikai sertéspestis (ASP) vírusát mutatták ki Magyarországhoz közel, a kárpátaljai Nagyszőlősön. A betegség az emberre nézve nem, ugyanakkor a sertésekre, vaddisznókra rendkívül veszélyes, nem gyógyítható. Hazánkban eddig még sohasem jelent meg a vírus, ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) felhívja az állattartók, a vadászok és a lakosság figyelmét a megelőzés fontosságára.
Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára. Folyékony halmazállapotú vizet találni télen gyakran sokkal nehezebb, mint élelemhez jutni.
A zord téli időjárásban, ha utcán kóborló, fagyoskodó kutyát látsz, ne légy közönyös, ne sétálj el mellette, mintha ott sem lenne. Ő az életben maradásért küzd. Segíts neki átvészelni ezeket a nehéz napokat!
Sajnos ez a probléma egy kifejezetten olyan kérdéskörbe tartozik, amiben igazán jó válaszokat csak az ebben járatos specialisták tudnak adni. Az is fontos, hogy az ilyen esetekben nem lehet soha általánosságban nyilatkozni, mindig ismerni kell a konkrét esetet, az adott beteget és annak részletes állapotát. Leginkább attól kellene mindezeket megkérdezni, aki operálta, illetve aki ezt a műtéti megoldást javasolta. Ő tudja, hogy miért tette. Nem hiszem, hogy megtalálhatatlan lenne az operáló állatorvos, keressék őt fel és kérdezzenek tőle bátran!
A bőrön lévő szemölcsökre nem jellemző a rosszindulatú áttét. Ha növekszik vagy vérzik, akkor le kell operálni. A kisebbeket lehet elektromos szikével kiégetni, a nagyobbakat ki kell metszeni és összevarrni. Tehát irány az állatorvos!
A véres széklet szempontjából mindegy hogy száraz vagy alutasakos tápot eszik-e,A székletből egy parazitológiai-bakteriológiai vizsgálatot kell csináltatni és a kapott eredménynek megfelelően kezelni.
Kedves gazdi! Volt féregtelenítve a cica? Kapott oltásokat? Érdemes lenne megmutatni állatorvosnak a cicát. Ugyanis se a házikoszt se a konzerv nem megfelelő a macska számára, nem tartalmaz minden olyan anyagot, amelyre a macskának szüksége van. Ajánlom inkább a minőségi száraztápot és a vizet (nem tejet).. Macska etetése >>
Kedves Gazdi! Az első kérdés, milyen tápot kap? Nem mindegy, főleg a nagytestű kutyáknál, hogy milyen táppal etetjük. A sántaság a rossz minőségű táptól is kialakulhat.. Erről bővebben >> DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok